Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах


Спочатку, технологія Near Field Communication (NFC) Отримала максимальне поширення в якості технології для здійснення безконтактних платежів. Ви можете використовувати смарт-карту з вбудованим NFC чіпом як проїзний у громадському транспорті, як платіжну карту в установах роздрібної торгівлі, як «розумну» візитку або як безконтактну картку-ключ.


Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах


Проте останнім часом, ця технологія все частіше і частіше використовується в таких пристроях, як смартфони та планшети: майже всі великі виробники почали оснащувати свої моделі середнього і високого рівня адаптерами NFC.

Що таке NFC?

Якщо перекласти назву технології Near Field Communication з англійської, ми отримаємо словосполучення «комунікація ближнього поля», що можна розшифрувати на звичайну мову як бездротовий зв'язок на коротких відстанях. Таким чином, ми бачимо, що два NFC-сумісних пристрої можуть спілкуватися один з одним, коли вони знаходяться поруч. І дійсно - «далекобійність» NFC складає всього лише кілька сантиметрів.

{LikeAndRead}

У мобільних пристроях NFC технологія може використовуватися для різних цілей. Ви можете, наприклад, перетворити свій телефон у віртуальну банківську карту, використовувати його в якості пропуску в басейн або на підприємство. Також ви можете швидко обмінюватися файлами і посиланнями, і навіть, за допомогою спеціальних додатків, зчитувати і записувати інформацію в програмовані NFC мітки або NFC смарт карти.

В операційній системі Android, підтримка NFC з'явилася у версії Android 4.0 Ice Cream Sandwich - її вбудована функція Beam дозволяє обмінюватися файлами між пристроями.

Навіщо потрібно NFC, якщо вже є Bluetooth?

{LikeAndRead}

Як ви пам'ятаєте, NFC найчастіше використовується при оплаті різних товарів чи послуг, а в цьому випадку Bluetooth не зовсім підходить. По-перше, через свого великого радіусу дії (є ймовірність перехоплення ваших платіжних даних). А по-друге - з'єднання між двома NFC пристроями, на відміну від Bluetooth, відбувається практично миттєво.

Чи є на вашому пристрої підтримка NFC?

Не всі телефони і планшети мають NFC адаптери. Чи має ваш планшет підтримку NFC? Як перевірити його наявність?

Деякі виробники, такі як Samsung, розміщують напис Near Field Communication прямо на батареї своїх смартфонів, інші - такі як Sony, розміщують на пристрої логотип NFC.

{LikeAndRead}

Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах

Однак, найпростіше перевірити наявність NFC адаптера в телефоні або планшеті, можна через його меню налаштувань:

• Перейдіть в меню налаштувань свого Android пристрою

• У розділі «Бездротові мережі» натисніть «Ще ...»

• Тут ви повинні побачити пункти налаштувань NFC:

 Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах

Активація NFC

Якщо ваш планшет або телефон має NFC адаптер, вам потрібно дозволити його використання для обміну даними між іншими NFC пристроями.

• Перейдіть в розділ Налаштування -> Бездротові мережі -> Ще ...

• Позначте "галочкою» пункт «дозволити обмін даними при суміщенні планшета з іншим пристроєм»

• При цьому автоматично включиться функція Android Beam.

{LikeAndRead}

• Якщо Android Beam не включається автоматично, просто натисніть на нього і виберіть «Так», щоб включити його.

Коли Android Beam відключений, це обмежує можливості обміну NFC даними між смартфонами або планшетами.

Обмін даними за допомогою NFC

Після того, як ви активували NFC, ви можете використовувати його для передачі даних. Для успішного обміну даними, між планшетами і телефонами зверніть увагу на наступне:

• На обох - і передавальному, і приймаючому пристроях повинен бути включений NFC і функція Android Beam.

• Ні один з пристроїв не повинно знаходитися у сплячому режимі або мати заблокований екран.

{LikeAndRead}

• Коли ви піднесете два пристрої досить близько один до одного, пролунає звуковий сигнал, що повідомляє про те, що пристрої виявили один одного.

• Чи не розділяйте пристрої, поки передача даних не закінчиться, і ви не почуєте сигнал про успішне закінчення процесу.

Передача даних через NFC

Незалежно від типу контенту або даних, яким ви хочете поділитися через NFC (наприклад, фотографії / зображення, контакти, веб-сторінки, відео, програми і т.д.) - і незалежно від того, зраджуєте ви їх на планшет або телефон або з телефону або планшета - спосіб використання Android Beam від цього не змінюється:

{LikeAndRead}

• Відкрийте контент, яким ви хочете поділитися (наприклад - фото в галереї).

• Помістіть задні панелі пристроїв один проти одного.

• Зачекайте, поки не з'явиться підтвердження того, що обидва пристрої виявили один одного і на екрані відправника не з'явиться напис «натисніть, щоб передати дані»:

 Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах

Клікніть по екрану і передача даних почнеться:

 Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах

Ви почуєте звукове підтвердження, як на початку, так і по закінченню передачі даних.

Обмін додатками

За допомогою NFC ви не можете обмінюватися APK файлами. Замість цього, пристрій-відправник передає іншого пристрою посилання на це додаток в Google Play Маркет, а одержувач відкриває сторінку в Маркеті з пропозицією про його встановлення.

{LikeAndRead}

Обмін веб-сторінками

Так само, як і в попередньому випадку, веб-сторінка не передається з одного пристрою на інший, а відбуватися лише обмін посиланням на неї, яку планшет або телефон-одержувач відкриває у своєму веб-браузері.

Обмін відео YouTube

Знову ж, при обміні відео YouTube, передача самого файлу не виробляється - просто другий пристрій відкриє це ж відео на сайті YouTube.

Використання NFC тегів.

Крім обміну інформацією між планшетами і телефонами, ви можете використовувати свій пристрій для читання (і запису) даних з NFC міток і смарт-карт, оснащених NFC чіпом.

Що таке NFC і як ним користуватися на Android планшетах і смартфонах

NFC чіпи досить малі, і вони можуть бути вбудовані куди завгодно - в візитні картки, браслети, етикетки товарів, наклейки, цінники та інші предмети. Вони можуть містити дані про людину, URL-адресу, інформацію про товар і навіть команди, які повинен буде виконати ваш телефон або планшет при торканні цих тегів.

{LikeAndRead}

Для читання даних з NFC міток (або для запису інформації в них) вам, звичайно ж, знадобиться спеціальний додаток.

Наприклад, за допомогою програми Яндекс.Метро ви можете дізнатися, скільки поїздок залишилося на одноразової картці Московського метрополітену, а програма NFC App Launcher дозволить запрограмувати ваш телефон або планшет на виконання певних дій, розмістивши відповідну інформацію в NFC мітці.

Висновок

Більшість із сучасних Android телефонів і планшетів вже оснащені NFC адаптерами, але поки ця функція мало затребувана і його застосування як і раніше обмежується, в основному можливістю швидкого обміну контентом і безконтактної оплати послуг. Тим не менш, в майбутньому NFC може проникнути в усі сфери нашого життя, часом навіть зовсім несподівані.

{LikeAndRead}

{/LikeAndRead}