Що солодкий сендвіч нам готує Факти і чутки про нову операційну систему Android Ice Cream Sandwich


Напередодні випуску компанією Google своєї нової універсальної операційної системи Android Ice Cream Sandwich, яка призначена як для роботи на планшетах, так і на телефонах і інших Android пристроях, я хотів представити вам підбірку фактів і чуток, про те, що ж нового слід чекати від «сендвіча з морозивом».


Отже, давайте почнемо. Перше і, напевно, найочікуваніша - це:


Що солодкий сендвіч нам готує Факти і чутки про нову операційну систему Android Ice Cream Sandwich

«Всі ці красиві і корисні Honeycomb штучки і для телефонів теж»

Джерело: Конференція Google I / O 2011.

На конференції було оголошено, що компанія Google планує всі нововведення, які з'явилися в системі Android Honeycomb, створеної спеціально для планшетів, зробити доступними на всіх пристроях. Природно, нова версія системи повинна наслідувати всі кращі риси від старої, - скажете ви, і будете праві. Але давайте все ж розглянемо все, що отримають користувачі телефонів з виходом нової версії операційної системи Android, адже не всі вони є ще й власниками Honeycomb планшетів, тому можуть бути не знайомі з особливостями цієї ОС:

{LikeAndRead}

- Графічний інтерфейс, що використовує апаратне прискорення. Гарний, швидкий і чуйний інтерфейс.

- Розширена підтримка багатоядерних процесорів. Додатки, що працюють в більш ранніх версіях Android, вміли працювати з багатоядерними процесорами, але тепер вони повною мірою можуть використовувати переваги багатоядерності.

- Віртуальні кнопки і віджети, які можна збільшувати і зменшувати, а також прокручувати їх вміст всередині віджету. У вас, може більше не виникнути бажання замінити стоковий лаунчер.

- Нова клавіатура. У ній ви отримаєте клавішу табуляції.

- Елементи управління в панелі повідомлень. Музичним плеєром, наприклад, тепер можна керувати за допомогою клавіш Пуск, Пауза, Вперед і Назад, які з'являються на панелі повідомлень. Дуже зручна штука.

{LikeAndRead}

- Браузер з закладками. Стоковий браузер тепер отримав закладки.

- Синхронізація закладок з Chrome

- HD Youtube. Телефони поки не мають екранів з підтримкою 720p, але через HDMI вихід ви зможете насолоджуватися HD відео з Youtube на екрані телевізора.

- Повністю перероблений інтерфейс таких додатків, як Камера, Календар, Контакти, Галерея, Пошта. Найбільше змінилася Камера, і користуватися нею стало набагато зручніше.

- Шифрування даних. Ваші дані тепер можуть бути надійно захищені.

- Підтримка USB Host і Bluetooth для підключення пристроїв зберігання даних, Клавіатур, миші, ігрових контролерів, джойстиків і камер. Тепер Android став набагато ближче до комп'ютера.

{LikeAndRead}

- Підтримка Wi-Fi Proxy. Деякі люди дуже страждають від відсутності такої підтримки в їх телефонах.

- Автоматичний вхід в акаунт Google. Вам не потрібно більше постійно підтверджувати свої «повноваження» у Honeycomb. Для телефонів дуже зручна річ.

Медіасканера більше не буде. Ця та програма, яка повідомляє про підготовку SD карти, коли ви її вставляєте, і не помічає нових викачаних вами файлів. Всі додатки тепер будуть бачити нові файли миттєво.

Непогані нововведення, чи не так? A тепер давайте подивимося, що ж нового отримають власники планшетів, а також інших Android пристроїв з виходом Ice Cream Sandwich.

{LikeAndRead}

Передача даних між пристроями за допомогою NFC.

Джерело: Google I / O 2011

NFC - це технологія бездротової передачі даних на невеликі відстані, близько десятків сантиметрів.

Перш за все, ця технологія призначена для вчинення мобільних платежів. Вам більше не знадобиться носити з собою скрізь платіжну карту - здійснювати покупки і платити за послуги ви зможете прямо зі свого телефону.

 (Примітка: тут і далі використовується відеоролики великої тривалості. Вам немає необхідності оглядати їх до кінця, цілком достатньо подивитися кілька десятків секунд або пару хвилин)

Крім того, компанія Google обіцяє організувати за допомогою цієї технології простий і зручний обмін будь-якими даними між пристроями. Вам не потрібно буде нічого налаштовувати, відкривати спеціальні додатки, просто покладіть два пристрої поруч, і ви зможете обмінюватися файлами, посиланнями і будь-який інший інформацією. Якщо на одному телефоні запущено якийсь додаток, другий телефон може завантажити його копію з маркету, якщо один телефон програє відео з Youtube, другий телефон отримує на нього посилання і може негайно запустити відтворення цього відео.

{LikeAndRead}

Природно, слід пам'ятати, що для того, щоб всі ці чудеса стали можливі, необхідно, щоб ваш пристрій мало NFC адаптер.

Покращений голосовий движок (синтезатор мови)

Синтез мови - це «голос» вашого телефону. Наприклад, коли ви використовуєте навігацію, голос, який вам підказує, куди повернути - це голос, який синтезований вашим телефоном з тексту. Pico TTS - голосовий движок, який використовується зараз для перетворення тексту в мову, робить це відверто огидно. Правда про це попереджає сама його назва «Pico» - з італійської перекладається як «маленький». Він розроблявся ще для самих перших телефонів, які мали слабкі процесори і мало пам'яті.

{LikeAndRead}

З чуток, в нову операційну систему, компанія Google збирається впровадити новий движок, власної розробки, який за обіцянками, буде синтезувати мову не гірше, ніж голосові движки компаній, що лідирують у галузі програмного синтезу мови.

Покращена клавіатура.

Компанія Google придбала компанію, що займалася розробками клавіатури "Blindtype", ще наприкінці 2010 року. Їх клавіатура володіє цілим набором нововведень, таким, як приголомшлива автокоррекция помилок, переміщення клавіатури в будь-яке місце екрану вашого пристрою, зміни її розмірів, адаптація до вашого стилю набору тексту та інше. Ось відео, з демонстрацією можливостей цієї клавіатури:

{LikeAndRead}

З моменту придбання компанії Blindtype пройшов цілий рік, і за деякими чутками, клавіатура, заснована на їх розробках повинна з'явитися в операційній системі Ice Cream Sandwich.

Підтримка спостереження за особою користувача.

Джерело: Google I / O 2011

Ця нова функція операційної системи Ice Cream Sandwich була презентована на весняній конференції розробників Google I / O. Вона дозволяє змінювати зображення на екрані Android пристрою в залежності від положення спостерігача. Таким чином, розробник програми може реалізувати, такий собі псевдо тривимірний інтерфейс, який дозволятиме заглядати за елементи зображення, щоб побачити «А що ж там за рогом?». Найкраще зрозуміти, як працює функція стеження за обличчям користувача можна, подивившись наступний фрагмент відео:

{LikeAndRead}

Компанія, крім того, що обіцяє надалі впровадити цю функцію в інтерфейс операційної системи, випустить API для розробників додатків під Android для того, щоб вони могли використовувати можливості стеження за положенням користувача при розробці ігор та інших власних додатків.

Більш швидкий емулятор.

Це буде справжнім святом для розробників Android додатків. Тому що емулятор Honeycomb повільний. Дуже повільний. Він повільний настільки, що іноді швидкість відновлення зображення обчислюється не кадрами в секунду, а кадрами в хвилину! Це доводить розробників програм до сказу.

Компанія Google обіцяє впровадити в емулятор підтримку графічного прискорення, що дозволить без праці запускати в ньому 3D програми для великих екранів планшетів.

{LikeAndRead}

А яка від цього користь простому власнику Android телефону або планшета? - Запитаєте ви. А користь може виявитися дуже великий. Адже спрощення процесу розробки програм веде до прискорення їх появи на ринку. І це значить, що повинно з'явитися набагато більше нових програм та ігор для Android.

Повернення до відкритого вихідного коду.

Джерело: Блог розробників Android

Вихідний код ОС Honeycomb закрито. Що це означає? Це означає, що незалежні розробники не можуть створювати свої власні модифікації Honeycomb. І все величезна кількість кастомних Honeycomb прошивок для планшетів - це ні що інше як, доробка прошивання від планшета одного виробника для роботи на планшеті іншого виробника.

{LikeAndRead}

Крім того, і це навіть більш важливо - жоден виробник планшетів не може використовувати їх операційну систему Honeycomb або її модифікацію, без дозволу компанії Google.

Поява вихідного коду Ice Cream Sandwich означає, що у виробників буде більше свободи щодо створення власних модифікацій системи, максимально придатних для їх пристроїв, а незалежні розробники зможуть створювати свої власні, кастомних прошивки, які найчастіше виявляються краще стокових. Досить згадати Cyanogen mod, що користується величезною популярністю у власників Android телефонів і є нічим іншим, як модифікацією офіційною версією Android Gingerbread.

{LikeAndRead}

Android і розумний будинок.

Джерело: Google I / O 2011

Компанія Google планує впровадити єдину операційну систему для всіх домашніх пристроїв, в яких потенційно можна її використовувати. Це означає, що всі пристрої будуть окремими «органами» одного великого організму. Компанія на конференції розробників демонструвала можливість управління з будь-якого Android пристрої освітленням будинку, музичним центром і іншою побутовою технікою. Google розробила свій власний бездротової протокол, який при малих витратах енергії дозволить об'єднати в єдину мережу всі ваші світильники, електронні будильники, термостати, посудомийні, пральні машини та іншу техніку.

{LikeAndRead}

Тому в майбутньому, якщо ви захочете, ваш будильник, що працює під управлінням Android, зможе включити в потрібний час кавоварку, підсмажити тости і викликати таксі. Потрібно тільки щоб хто-небудь всього лише створив відповідну програму для цього.

Настають цікаві часи, чи не так? Поява нової операційної системи Google Ice Cream Sandwich заплановано на цю осінь, і до кінця цього або початку наступного року на прилавках вже повинні будуть з'явитися перші планшети і телефони з цією операційною системою на борту.

 Джерело: Android Police

{/LikeAndRead}