Програма adb Встановлення та налаштування системи Інструкція


Практично кожен власник Android пристрою, який вирішив поліпшити свого улюбленця шляхом заміни прошивки або ядра операційної системи, стикається з програмою adb.


Для більшості новачків саме ця програма стає непереборною перешкодою і ми сьогодні розповімо вам, як встановити і почати роботу з цим чудовим додатком, що допоможе вам, наприклад, отримати root права на вашому пристрої, прошити нову версію Android або навіть відновити ваш телефон або планшет до первісного стану після невдалого втручання в систему.


Так що ж таке ADB, полюбився всім моддерам і хакерам, де його взяти, і навіщо він нам потрібен?

{LikeAndRead}

Що таке ADB.

Абревіатура ADB розшифровується як Android Debug Bridge (Відлагоджувальний міст Андроїд). ADB є складовою частиною Android SDK, який можна завантажити звідси.

Так як операційна система Android є різновидом Linux, для її налаштування часто виникає необхідність роботи через командний рядок. Звичайно, існують програми - емулятори терміналу, які дозволяють виконувати команди прямо на пристрої але, по-перше, на маленькому екрані телефону робити це незручно, а по-друге, іноді потрібно доступ до пристрою через комп'ютер, і в цих і багатьох інших випадках програма adb просто незамінна. Програма adb встановлює зв'язок між пристроєм і комп'ютером і дозволяє прямо на комп'ютері виконувати різні маніпуляції з системою Android.

{LikeAndRead}

Як встановити ADB.

Перш за все, рекомендуємо вам завантажити останню версію Android SDK, на момент написання цього керівництва доступна версія r11, на її прикладі побудовано все подальше опис, і в більш ранніх версіях, місце розташування необхідних програм після установки SDK, може відрізнятися від описаного тут.

1. Викачуємо Android SDK, його можна знайти за посиланням зазначеної раніше. Є декілька різновидів SDK, для Microsoft Windows, Mac OS і Linux.

Нам буде потрібно різновид для Microsoft Windows. І тут є два варіанти - завантажити установник або zip архів з Android SDK. Установник нам не потрібен, тим більше він не дозволить встановити SDK в Windows 7, і тому викачуємо zip архів.

{LikeAndRead}

В архіві знаходиться папка android-sdk-windows, яка і містить сам SDK. Розпаковуємо її на комп'ютер. У нашому прикладі, ми розмістили папку в корені диска С. Якщо ви зробите те ж саме, шлях до SDK буде у нас такий: C: \ android-sdk-windows

У більш ранніх версіях SDK всередині цієї папки в папці tools розташовувалася потрібна нам програма adb, але пізніше вона була переміщена розробниками в папку platform-tools.

Однак, якщо ви зайдете в цю папку, ви не знайдете всередині неї програму adb, тому переходимо до наступного етапу установки.

2. Встановлюємо SDK Platform Tools.
Переконуємося, що наш комп'ютер підключений до інтернету і запускаємо що знаходиться в папці android-sdk-windows, програму SDK Manager. Після запуску програми з'явиться таке вікно:

{LikeAndRead}

Програма adb Встановлення та налаштування системи Інструкція

Нам потрібно завантажити і встановити Android SDK Platform-tools і Android SDK Tools.

За допомогою подвійного кліка по пункту або натисканням на «Accept»І«Reject»Відзначаємо ці два пункти в списку і знімаємо відмітку з усіх інших пунктів, як показано на наведеному вище скріншоті. Потім натискаємо «Install»І чекаємо поки завантажив і встановив потрібні нам компоненти.

Тепер ми маємо встановлену adb на своєму комп'ютері, але для роботи з нашим телефоном або планшетом потрібно буде встановити їх драйвер і для подальшої зручності з програмою, непогано було б прописати шлях до неї та інших компонентів в систему Windows.

{LikeAndRead}

3. Якщо ми зайдемо в папку C: \ android-sdk-windows \ platform-tools \, то тепер зможемо там виявити програму adb.

Після цього, нам потрібно відредагувати системну змінну PATH, щоб кожен раз при запуску програми і введенні команд не набирати шлях до програми, який виглядає так:

C: \ android-sdk-windows \ platform-tools \ adb

Якщо ви жодного разу не редагували системні змінні, створіть точку відновлення системи, щоб потім можна було повернути її в первинний стан.

- Якщо у вас встановлена Windows 7, клацають правою клавішею миші по ярлику «Комп'ютер», Вибираємо«властивості»І у вікні, вибираємо«Додаткові параметри системи».

{LikeAndRead}

- Якщо у вас Windows XP, клацають правою кнопкою миші по «Мій комп'ютер»І потім по«Властивості»

У наступному вікні на вкладці «Додатково»Натискаємо на кнопку«Змінні середовища». У списку «Системні змінні»Вибираємо змінну«path»І натискаємо кнопку«Змінити ...»

Відкриється вікно редагування змінної, і в пункті «значение змінної»В самий кінець рядка, після крапки з комою додаємо шлях до папки tools і папці platform-tools:

; C: \ android-sdk-windows \ tools; c: \ android-sdk-windows \ platform-tools;

Програма adb Встановлення та налаштування системи Інструкція

(Якщо в кінці рядка не було крапки з комою, додайте її - кожен шлях у цьому рядку повинен відокремлюватися від іншого крапкою з комою)

{LikeAndRead}

Якщо ви встановили Android SDK в іншу папку, пропишіть в кінці рядка ваш шлях до папок tools і platform-tools.

Натискаємо "ОК", Щоб зберегти зміни. Після цього, щоб зміни набули чинності, потрібно буде перезавантажити комп'ютер.

Установка драйверів пристрою.

Деякі пристрої, наприклад телефони та планшети компанії Samsung мають власне програмне забезпечення для синхронізації з комп'ютером, і якщо воно у вас встановлено на комп'ютері, то драйвер пристрою вже встановлений у вас в системі.

Але для таких пристроїв, як Nexus One, які поставляються без яких або додаткових програм і драйверів, для роботи з Android SDK, драйвери встановити необхідно.

{LikeAndRead}

Для цього йдемо в папку, в яку ми встановлювали SDK і запускаємо SDK Manager.

Програма adb Встановлення та налаштування системи Інструкція

Точно так само, як ми встановлювали Android SDK Platform-tools і Android SDK Tools, знаходимо і вибираємо в списку «Google Usb Driver package». Натискаємо «Install»І чекаємо поки програма завантажить драйвери. Драйвери для 32 і 64 розрядної Windows будуть завантажені в наступну папку:

C: \ 1 \ android-sdk-windows \ extras \ google \ usb_driver

Тепер можна встановити драйвери для вашого пристрою. Для цього в меню налаштувань телефону або планшета вибираємо пункт «Додатки»(Applications), і в ньому включаємо«Налагодження USB»(USB debugging).

{LikeAndRead}

Підключаємо наш пристрій до комп'ютера. Комп'ютер виявить нове обладнання і запропонує встановити драйвери. Встановлюємо драйвери з папки, куди вони були викачані раніше.

Після установки драйверів в диспетчері пристроїв з'явиться новий пристрій «ADB Interface»І ми можемо переконатися в цьому відкривши його, натиснувши правою клавішею миші по іконці"Комп'ютер»->«Властивості»->«Диспетчер пристроїв»

Крім того, ви можете спробувати встановити на комп'ютер універсальний ADB драйвер.

Як запустити ADB

Працювати з програмою adb найкраще через командний рядок Windows. Для виклику командного рядка на комп'ютері з Windows XP, натискаємо «Пуск»І в полі введення«Виконати»Набираємо cmd і натискаємо «Enter».

{LikeAndRead}

На комп'ютері з Windows 7, натискаємо «Пуск»І в полі введення" Знайти програми та файли »набираємо cmd і натискаємо «Enter».

Відкриється вікно командного рядка, і для того щоб, наприклад подивитися які пристрої у нас підключені до комп'ютера, набираємо в ньому команду

adb devices.

Програма adb відобразить список пристроїв, підключених в даний момент до комп'ютера.

Програма adb Встановлення та налаштування системи Інструкція

Як підключитися через Wifi до Android пристрою для роботи з adb - читайте adb через WiFi за допомогою adbWireless. Інструкція.

Як працювати з Adb з помпощью графічного інтерфейсу, читайте: QtADB - простий спосіб підключення планшета або смартфона до комп'ютера через ADB

{LikeAndRead}

{/LikeAndRead}