Чому у планшетів і телефонів Google Nexus немає слота для SD карт пам'яті Нова причина підтримка багатопил


Проблема відсутності слота для карт пам'яті спливає на поверхню щоразу після появи чергового телефону або планшета сімейства Nexus, і кожного разу вона стає предметом гарячих суперечок і обговорень.


Чому у планшетів і телефонів Google Nexus немає слота для SD карт пам'яті Нова причина підтримка багатопил


І навіть, незважаючи на те, що останнє рішення Google обмежити мінімальний обсяг вбудованої пам'яті своїх пристроїв на рівні 16 ГБ трохи знижує гостроту проблеми, рано чи пізно питання про нестачу місця для зберігання даних, постає перед кожним власником планшета або телефону Nexus у всій своїй гостроті .

Постійні читачі нашого сайту, можливо, пам'ятають пояснення причин такого стійкого відрази до карт пам'яті з боку компанії Google, і багатьом з нас вони здалися злегка надуманими і виглядали так, начебто використання карт пам'яті є, мало не джерелом всіх зол для власників Android пристроїв.

{LikeAndRead}

Днями, голова підрозділу Android в Google, Matias Duarte в черговий раз підтвердив незмінність курсу компанії на відмову від використання картами пам'яті, і представив нам ще одну причину, що обгрунтовує їх позицію в цьому питанні.

Як ви знаєте, в операційній системі Android версії 4.2 повинна з'явитися підтримка багато режиму, при якому кожен користувач планшета зможе мати своє оформлення, свої додатки, свої облікові записи в різних сервісах, і свої власні дані. Цей режим ми побачимо, швидше за все, вже в планшеті Nexus 10 (в даний час в Nexus 4 ця функція поки відключена унаслідок необхідності узгодження деяких питань з патентами).

{LikeAndRead}

І ось, за заявою Matias Duarte, повноцінна реалізація багато режиму в пристроях мають зовнішню SD карту в даний момент неможлива. І головною причиною цього є відсутність належної підтримки з боку файлової системи.

Як ви знаєте, на SD картах використовується файлова система FAT, яка давно застаріла, але яка використовується для забезпечення максимальної сумісності між різними пристроями та операційними системами. У цій файлової системі неможливо призначити окремого файлу або папці свого власника - в ній взагалі немає такого поняття.

Тому, компанія Google вважає, використання крат пам'яті в якості сховища для даних і програм у пристрої, яке матиме окремі облікові записи користувачів, неприйнятно з точки зору безпеки. І дійсно, в цьому випадку кожен з користувачів може безперешкодно отримати доступ до даних будь-якого іншого користувача.

{LikeAndRead}

Крім того, в операційній системі Android, додатки можуть зберігати дані на зовнішній карті пам'яті. А тепер уявіть, що буде, коли два однакових додатки різних користувачів матимуть доступ до одних і тих же даних. Крім того, що буде, якщо ви перенесете карту на інший пристрій, що має інші облікові записи користувачів (або взагалі не використовує або не підтримує багатокористувацький режим)?

Звичайно, це можна було б вирішити шляхом, подібним тому по якому пішла компанія Microsoft, при переході від одного користувача Windows 98 до розрахованих на багато системам - шляхом використання окремих папок для різних користувачів. Однак Windows при цьому має справу з внутрішнім жорстким диском, який не можна перенести на інший комп'ютер, а в Android нам доведеться заводити окремі папки на зовнішній карті пам'яті, яка після цього стає несумісною з іншими пристроями. Крім того, знову ж таки, все впирається у відсутність можливості призначити свого власника цих папок, а також файлів, що зберігаються в них.

{LikeAndRead}

Все це виглядає цілком логічним, але тим не менше, я вважаю, що компанія Google продовжує обмежувати наші можливості, не надаючи нам можливості вибору.

Наприклад, я б із задоволенням відмовився від сумісності моєї картки пам'яті з іншим планшетом або телефоном на користь можливості мати такий обсяг пам'яті для зберігання своїх даних, який мені зараз потрібно.

У нинішній час навіть 64-гігабайтна карта пам'яті не виглядає занадто великою. Кілька великих ігор та програм, музика, набір резервних копій системи на всі випадки життя, добірка улюблених фільмів в HD якості - і вся карта вже зайнята.

{LikeAndRead}

Кормі того, я із задоволенням би відмовився від використання файлової системи FAT і відформатував б карту пам'яті в ext або NTFS, для забезпечення багатокористувацьких можливостей, навіть знаючи, що вона після цього не буде розпізнаватися фотоапаратом або дані на ній не можна буде прочитати на чиєму-небудь комп'ютері. Тим більше, що необхідні для перенесення дані завжди можна скопіювати на інші пристрої через WiFi, Bluetooth, USB підключення або хмарне сховище, а ціни на карти пам'яті давно опустилися до того рівня, при якому немає необхідності використовувати одну карту пам'яті для декількох пристроїв одночасно. 

{LikeAndRead}

А ви вважаєте аргументи і політику Google справедливими?

{/LikeAndRead}