Огляд планшета Asus eee Pad Transformer


Протягом останніх декількох років компанія ASUS йшла до створення планшета, експериментуючи з нетбуками і намагаючись пристосувати сенсорний інтерфейс для роботи в операційній системі Windows. І ось, нарешті, він з'явився - красень ASUS Eee Pad Transformer,


Огляд планшета Asus eee Pad Transformer


поєднує в собі всі можливості сенсорного управління, як у класичному

планшеті і зручність роботи за допомогою зовнішньої клавіатури. Чи вдалося компанії ASUS перевершити IPad 2, або ідея планшета з двох половинок себе не виправдала? Це спробувала з'ясувати команда slashgear в наступному огляді.

Залізо:

Пластиковий корпус, виконаний у коричневих тонах, по своєму виконанню та дизайну кардинально відрізняється від лаконічного металевого корпусу IPad 2. Трансформер має розміри 271 х 171 х 12,98 мм. і вага 680 грам, більше ніж Motorola Xoom і IPad 2. Форма задньої кришки трохи опукла, як це зроблено у IPad 2. Використання текстурированного пластику виправдано - планшет зручно тримати в руках і він не норовить з них вислизнути.

{LikeAndRead}

Сенсорний екран планшета, захищений пластиною з загартованого скла, має розмір по діагоналі 10,1 дюйма і роздільну здатність 1280 х 800 пікселів. Сенсорна панель підтримує 10-пальцевий мультитач і має відмінну чуйність на дотик. На передній панелі є 1,2-мегапіксельна відеокамера і датчик освітленості, що дозволяє змінювати яскравість екрану залежно від зовнішнього освітлення.

Картинка, яка відображається дисплеєм, чудова, має відмінну чіткість і перенесення кольорів. Завдяки технології IPS, екран має відмінні кути огляду - 178 градусів, як заявляє виробник. Якість зображення ні в чому не поступається IPAD, але варто Eee Pad Transformer потрапити під сонячне освітлення, як екран негайно блякне. У цій ситуації екранні матриці Samsung Super AMOLED, які використовуються при виробництві IPAD, по яскравості відображення під прямими сонячними променями виглядають набагато краще, ніж IPS екран Трансформера.

{LikeAndRead}

Кількість органів управління мінімально: на лівому торці розташована кнопка живлення / блокування і під нею клавіша управління гучністю. Однак роз'ємів для підключення зовнішніх пристроїв більше ніж у IPAD: Це роз'єм міні-HDMI 1.3a, слот карти MicroSD, 3.5 міліметровий вихід на навушники і, нарешті, роз'єм для підключення док-станції, роль якої виконує клавіатура. До цього ж роз'єму підключається USB кабель і адаптер мережі змінного струму для зарядки батареї планшета.

Клавіатура має приємний відгук на натиснення клавіш, на її торцях встановлені роз'єм живлення, два порти USB 2.0 і MMC / SD / SDHC кардрідер. Більш докладно на клавіатурі ми зупинимося у відповідному розділі огляду.

{LikeAndRead}

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Начинка планшета складається з процесора NVIDIA Tegra 2, який ви можете знайти і в Motorola Xoom, 1 гігабайти оперативної і 16 гігабайт флеш пам'яті. За комунікаційні можливості відповідають адаптери WiFI B / G / N (працюючий тільки на частоті 2,4 ГГц) і Bluetooth 2,1 + EDR. Також є вже став практично стандартним набір з GPS модуля, цифрового компаса, гіроскопа і G-сенсора. Планшет обладнаний вбудованим мікрофоном, стереодинаміками, яким не завадило б додати гучності звучання і 5-мегапіксельною камерою на задній панелі, яка забезпечує HD відеозапис формату 720p HD.

Програмне забезпечення

На планшеті встановлена операційна система Android 3,0 Honeycomb, яка вперше була представлена на планшеті Motorola Xoom, і до якої компанія ASUS додала свої власні програми, віджети і внесла інші дрібні зміни, але вони не міняють операційну систему настільки, щоб викликати нарікання Google, її правовласника.

{LikeAndRead}

Деякі з них незначні - це анімовані шпалери у вигляді крижаної води на робочому столі, рівень якої показує стан заряду батареї, інші набагато складніше, як наприклад, фірмовий ASUS Launcher. Додані також три віджету: віджет, що відображає прогноз погоди та поточні дату і час, віджет електронної пошти, який відображає кількість нових листів і є ярликом поштової програми. Стандартна клавіатура може бути замінена на клавіатуру від ASUS, що має окремий ряд цифрових кнопок.

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Фірмовий менеджер програми ASUS на відміну від інших аналогічних програм підтримує роботу з USB портами, розташованими на зовнішній клавіатурі, і у нас не було проблем з установкою файлів apk.

{LikeAndRead}

За допомогою MyCloud, покупець Eee Pad Transformer отримує безкоштовний доступ до мережевого сховища ASUS WebStorage строком на один рік.

Eee Pad PC Suite забезпечує віддалений доступ до робочого столу вашого ПК або Mac. Є програма для прослуховування інтернет-радіо і для передачі інформації через DLNA. Програма MyNet дозволить отримувати доступ до файлів через локальну мережу. І, нарешті, редактор Polaris забезпечить можливість відкриття, редагування і створення текстів, електронних таблиць і презентацій.

Продуктивність, в цілому на рівні, але все-таки планшету не вистачає деякої плавності в роботі, швидкості і чуйності при запуску додатків і роботі в меню. Тут звичайно, Eee Pad Transformer не дотягує до рівня Apple IPad 2. Але слід зазначити, що Android 3,0 Honeycomb ще дуже молода платформа і роботи з її вдосконалення не припиняються, про що красномовно говорить той факт, що при першому ж включенні планшета нам було запропоновано встановити автоматичне оновлення системи.

{LikeAndRead}

Якщо говорити про цифри, то в Quadrant Standard трансформер набрав 1927 бали, в Quadrant Advanced - 2138. У Linpack Pro досягнутий результат у 42,233 MFLOPS, а тест продуктивності JavaScript - SunSpider оцінив швидкість роботи віртуальної машини в 1888.3ms (чим нижче, тим краще). І нарешті, Smartbench поставив планшету 3512 бали.

Аналогічних результатів досягають та планшети Acer Iconia Tab A500 і Motorola Xoom, що не дивно, враховуючи схожу апаратну конфігурацію і однакову операційну систему.

Що ще ріднить ці три планшета - це брак в Android Market додатків, оптимізованих для роботи на планшетах, хоча Honeycomb гідно справляється з масштабуванням додатків, розроблених для смартфонів під великий екран високого дозволу, який є в планшеті.

{LikeAndRead}

Це все ставить його приблизно на одному рівні з Acer Iconia Tab A500 і Xoom, як і слід було очікувати, враховуючи аналогічні специфікації і програмне забезпечення. У цьому сенсі Android 3,0 все ще відстає від IPad, і ще більшого негативу додають проблеми сумісності з додатками, які були розроблені для смартфонів.

Наприклад, Qik Video Chat так і не вдалося запустити, при кожному запуску програма завершувалася аварійно. Звичайно, це може бути тимчасові труднощі, але поки доводиться йти по шляху проб і помилок і з'ясовувати, яке ж додаток запуститься на планшеті, а яке ні. Деякі додатки запускаються тільки в портретній орієнтації екрану, і роблять практично неможливим користування планшетом в пейзажному режимі, коли до нього підключена клавіатура.

{LikeAndRead}

Камера та мультимедіа

Компанія ASUS обладнала свій Eee Pad Transformer двома камерами. 1,3-мегапіксельна веб-камера на передній панелі призначена для відеодзвінків і веб-конференцій, а 5-мегапіксельна тилова камера дозволяє робити фотозйомку і запис HD відео формату аж до 720p.

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Додатком, призначеному для роботи з фото і відео, не завадило б додати трохи стійкості в роботі - пару раз в режимі попереднього перегляду зображення на екрані планшета «замерзало». Хоча, перемикання на іншу камеру або перезапуск програми вирішував цю проблему.

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Фотознімки за своєю якістю середні з більш м'якими краями, ніж у більшості 5 - мегапіксельних телефонів. Великі плани виглядають, звичайно краще, хоча через відсутність світлодіодного спалаху їм бракує освітленості, і виглядають вони занадто темними, щоб говорити про якісну фотозйомці. Якщо ще додати сюди те дивне почуття, яке відчуваєш при зйомці, тримаючи в руках досить громіздкий десятидюймовий планшет, то використання планшета в якості фото або відеокамери навряд чи буде частим справою для його власника.

{LikeAndRead}

Відео явно не головний коник планшета. Якщо переглядати відео на самому планшеті, все ніби в порядку, хоча зустрічаються пропуски кадрів, що призводять до ривків зображення, як на прикладі показаному нижче. Однак при спробі подивитися 3GP відео, зняте планшетом на комп'ютері, ми спостерігали пропажа звуку, розсипання зображення на квадратики та інші глюки. Незрозуміло, що є причиною цього, але може так трапиться, що кліп, відправлений вами своєму другові, виявиться непридатним для перегляду на його комп'ютері.

Знімна клавіатура

Док-станція, виконана у вигляді клавіатури - основна родзинка планшета Eee Pad Transformer, перетворює його в Android нетбук або смартбук. Клавіатура виконує не тільки функції введення тексту, вона ще має вбудований акумулятор який, за словами виробника, забезпечить планшету додаткові 6,5 годин безперебійної роботи.

{LikeAndRead}

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Якщо вам вже доводилося користуватися нетбуком фірми ASUS, користування клавіатурою не матимете в новинку. Клавіатура має повну QWERTY розкладку і сенсорний трекпад з підтримкою мультитач, для роботи двома пальцями. На ній встановлені, вже згадувані раніше два USB 2.0 порти, кардрідер і роз'єм, призначений для підключення зарядного пристрою і синхронізації. Ми не мали проблем з розпізнаванням Трансформером різних USB флеш накопичувачів. При підключенні накопичувача в нижній правій частині екрану з'являється значок USB, при натисканні на який можна запустити програму файл менеджер або отмонтировать диск з системи для його витягання. Не спостерігалося жодних проблем і при підключенні USB миші.

{LikeAndRead}

Там, де зазвичай розташований ряд функціональних клавіш, розташована безліч кнопок для запуску додатків і швидкого доступу до налаштувань планшета. Зліва направо розташовані кнопки включення WiFi, Bluetooth і трекпада, кнопка регулювання яскравості екрану, кнопка автоматичного налаштування яскравості, кнопка для зняття скріншотів, кнопка для запуску браузера, виклик налаштувань, три кнопки управління медіапрогравачем (назад, відтворення / пауза і вперед). Там же є кнопка вимкнення звуку і дві кнопки регулювання гучності. Остання кнопка - кнопка блокування.

У нижньому ряду клавіш, поруч з кнопками управління є кнопки пошуку, виклику меню і повернення, які у інших планшетів зазвичай встановлені на корпусі. Нас порадувала повнорозмірна клавіша «Enter», але розміри кнопок Shift явно замалі.

{LikeAndRead}

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Працювати з клавіатурою напрочуд зручно і приємно, кількість відмов незначно, однак це таки, не стаціонарна клавіатура, тобто, якщо ви плануєте працювати з великими обсягами тексту, вам варто задуматися про придбання додаткової USB або Bluetooth клавіатури. І, тим не менш, в порівнянні з екранною клавіатурою, клавіатура Трансформера доставляє незрівнянно більше зручності в роботі.

Віртуальна клавіатура відмінно справляється з введенням URL-адрес або пошукових запитів, і в ОС Honeycomb непогано реалізована функція текстового введення шляхом розпізнавання голосу, однак для більш-менш серйозних завдань фізична клавіатура підходить набагато краще.

{LikeAndRead}

Але й тут не обійшлося без ложки дьогтю. Якщо у всіх додатках досить натиснути «Shift» і за допомогою стрілок вибрати текст, потім для копіювання вставки, скористатися комбінаціями Ctrl + C і Ctrl + V, то в ASUS Polaris Office вам доведеться для цього натискати на екран. Фірмове додаток не підтримує ці функції на зовнішній клавіатурі.

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Планшет легко стикується з док-станцією, досить просто встановити його на місце, між напрямних. Щоб відстикувати клавіатуру, потрібно віджати бічні засувки. Витягується планшет з деяким зусиллям, але воно не настільки сильно, щоб дратувати власника. У відкритому стані екран знаходиться під оптимальним для роботи кутом стосовно клавіатурі. Якщо не включена функція блокування екрану за допомогою пароля, при відкритті клавіатури ви автоматично потрапляєте на робочий стіл.

{LikeAndRead}

Батарея

У ASUS Eee Pad Transformer встановлена літій - полімерна батарея ємністю 24.4Wh, яка забезпечує програвання HD відео формату 720p з яскравістю екрана 60 ніт, протягом 9.5 годин. Якщо підключено док-станції, час роботи планшета, має скласти близько 16 годин.

На практиці, час безперервної роботи, очевидно, сильно залежить від характеру виконуваних завдань. Ми спробували програвати відео через Wi-Fi, із запущеним веб-браузером, одночасно робили кілька фотознімків, при включеному клієнті електронної пошти - і нам вдалося досягти безперервного часу роботи планшета без док-станції від 6,5 до 9 годин. Підключення клавіатури збільшувало цей час на 6 - 7 годин.

{LikeAndRead}

Однак розряд батареї в режимі очікування відбувається набагато швидше, ніж у IPAD. Якщо планшет від Apple включається навіть після тижня сну, то батарея Eee Pad Transformer повністю розряджається за кілька днів. Правда, при цьому Трансформер регулярно перевіряв електронну пошту через WiFi, але IPad, теж повинен справлятися з цим завданням і все також тримати заряд.

Вартість

У поєднанні з док-станцією, у вигляді клавіатури, планшет вже сам по собі звертає увагу потенційних покупців, а якщо ще звернути увагу на ціну, Eee Pad Transformer стає ще більш привабливим. Планшет без клавіатури з об'ємом внутрішньої пам'яті 16 гігабайт (модель TF101) коштує 399 $ США. За 32 гігабайтну модель доведеться заплатити вже 499 $ США. Док-станція коштує ще 150 $ США. В даний час поки не виробляється 3G-версія планшета, компанія ASUS обіцяє почати їх випуск через пару місяців.

{LikeAndRead}

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Якщо порівняти ціну Eee Pad Transformer з 32 гігабайтної WiFi версією Motorola Xoom, яку можна купити за 589,99 $, то можна побачити, що планшет від ASUS виглядає в цьому плані набагато привабливіше. Правда, якщо додати до трансформера клавіатуру, то він буде коштувати вже дорожче, ніж Xoom. Але ця різниця в ціні, з лишком окупається наявністю додаткової батареї, і тим фактом, що в закритому стані клавіатура надійно захищає екран планшета від можливих ушкоджень при транспортуванні. Це добре підтверджує той факт, що більшість покупців Eee Pad Transformer набувають разом з ним і клавіатуру.

Підведення підсумків.

{LikeAndRead}

Операційна система Android для планшетів ще досить молода платформа, щоб гідно конкурувати з IOS, яка встановлена на IPAD від Apple. Однак вона дуже швидко розвивається і Google має серйозні наміри щодо ОС Android - планується довести її швидкість до швидкості IOS. І за питомою вагою кількості додатків для планшетів в Android Market спостерігається відставання від Apple, але це тимчасове явище, оскільки кількість планшетів від різних виробників зростає день від дня.

Ініціатива чи це виробників, або компанія Google ставить умови мінімальної модифікації її операційної системи, але в планшеті ASUS кінцевий результат внесення змін до системи, виглядає більш вражаючим, ніж на інших планшетах.

{LikeAndRead}

Поєднання фірмових встановлених додатків і оригінального формфактору, перетворюють Eee Pad зі звичайного планшета, в практично повноцінний Android нетбук. Звичайно, планшет не зможе замінити Windows-ноутбук, але для багатьох цього вже буде достатньо, щоб сприймати Трансформер не просто як медіа та інтернет орієнтоване пристрій, а і як більш серйозного компаньйона, якого можна взяти в поїздку не просто заради розваг, але і для роботи.

Огляд планшета Asus eee Pad Transformer

Можливість віддаленого доступу до файлів на домашньому комп'ютері, а також можливість не просто перегляду, а й створення та редагування документів дозволять власнику Eee Pad Transformer вільніше себе почувати, не маючи під рукою вже став звичним ноутбука.

{LikeAndRead}

Звичайно, ще є що доопрацьовувати і в самій операційній системі, про яку повинна подбати Google, і компанії ASUS є над чим попрацювати, це і стабільність роботи з камерою, і поліпшення загальної продуктивності. Потрібно ще доопрацювати сумісність встановлених додатків з обладнанням, але всі ці недоліки, на нашу думку, виправдовуються низькою ціною планшета, яка робить Transformer конкурентоспроможними не тільки з іншими Android планшетами, а й з IPad 2.

На даний момент відмінний IPS екран, який щоправда, блякне на сонці, і оригінальна док станція, затьмарюють всі достоїнства Xoom і Iconia Tab A500, а можливість роботи з документами переважує можливість перегляду 3D на T-Mobile G-Slate. Все це в сукупності, робить ASUS Eee Pad Transformer найкращим Android планшетом на ринку.

{LikeAndRead}

Може бути нові планшети Samsung з їх більш плоским корпусом і більш багате замовне програмне забезпечення, яке буде встановлене на Galaxy Tab 10.1 і Galaxy Tab 8.9 переважать гідності зовнішньої клавіатури Eee Pad разом з додатковою батареєю, або ж HTC Flyer з його активним стилусом виявиться більш привабливим для покупців.

Це все ми побачимо в найближчому майбутньому. Ринок Android планшетів обіцяє рости в цьому році дуже стрімко, але в даний момент компанія ASUS ближче всіх підійшла до створення найбільш доступного та інноваційного планшета працює під управлінням операційної системи Google.

{/LikeAndRead}