Кращі лончер для Android планшетів


Ринок Android планшетів росте небувалими темпами. Разом з ним зростає і кількість нових власників цих пристроїв. І для деяких з них планшет буде першим Android пристроєм, який потрапить до них у руки.


Кращі лончер для Android планшетів


Тому, для тих з них, а також для тих, кого не влаштовує фірмова оболонка Android, я хочу представити огляд найкращих Android лончер, призначених для роботи на планшетах.

Тим, хто вперше стикається з поняттям «лончер» (або Launcher), я раджу ознайомитися з Google Play маркеті. Варто додаток $ 3,99. На жаль, безкоштовної версії програми не існує.

ADW.Launcher

Наступний лончер в нашому огляді - це ADW.Launcher, який є одним з найстаріших лончер, який деякий час не оновлювався командою розробників. Але нещодавно вийшла нова версія програми, і воно тепер підтримує пристрої з ОС Android версій 1.6 - 4.1.

{LikeAndRead}

Кращі лончер для Android планшетів

Велика кількість функцій і ефектів анімації переходу між екранами, разом з гарним зовнішнім виглядом, робить цей лончер одним з кращих програм свого класу. При першому запуску програма пропонує ознайомчий тур, представляючи в ньому основні свої можливості і параметри.

Лончер також дозволяє групувати додатки на робочому столі шляхом приміщення одного ярлика на інший. Однак, на відміну від інших лончер, мені не вдалося знайти спосіб перейменування цих груп. За допомогою довгого тапа по ярлику або віджету, можна викликати меню, що випадає, в якому вам буде запропоновано видалити його, налаштувати або змінити розмір.

{LikeAndRead}

У цього лончера мається док-панель додатків, на якій ви можете розмістити ті програми, доступ до яких повинен зберігатися при перемиканні між робочими столами. На док-панелі можна розміщувати як одиночні додатки, так і групи, що дозволяє отримати швидкий доступ відразу до декількох додатків.

Платна версія ADW.Launcher EX доступна в Play Маркеті за ціною $ 3.00. Вона пропонує більшу кількість налаштувань і ефектів, в порівнянні з безкоштовним ADW.Launcher.

Apex Launcher

Apex Launcher за своїм зовнішнім виглядом чимось нагадує попередній ADW.Launcher. Програма не надає покрокової інструкції по своїх функцій і налаштувань при першому запуску. Як і в ADW.Launcher, після довгого тапа по ярлику, в Apex Launcher з'являється спливаюче меню опцій.

{LikeAndRead}

Кращі лончер для Android планшетів

Групи додатків в цьому лончер можна перейменовувати після довгого натискання на неї. Крім того, коли група відкрита, її можна перейменувати якшо за назвою.

Коли ви будете переміщати ярлики додатків і віджети на робочому столі Apex Launcher, вже наявні іконки будуть зміщуватися в сторони, щоб звільнити місце. Кнопки запуску пошуку Google і голосового пошуку у цього лончера самі непримітні - і це мені особливо сподобалося.

Як і ADW.Launcher, цей лончер має док-панель у нижній частині екрана, на якій також можна розташовувати і групи додатків.

Щоб отримати повний доступ до всіх можливостей і режимам анімації, вам доведеться придбати платну версію програми, Apex Launcher Pro, яка коштує $ 3,99.

{LikeAndRead}

Chameleon Launcher for Tablets

Єдиний з усіх лончер, який був створений виключно для планшетів - Chameleon Launcher, виправдовує свою назву. Основна ідея цього додатка полягає в тому, що його зовнішній вигляд може змінюватися в залежності від обстановки.

Кращі лончер для Android планшетів

Робочий стіл в цьому лончер відданий у повне розпорядження віджетів. Додатки туляться на док-панелі, розміщеної в нижній частині екрана. При першому запуску Chameleon Launcher, вам буде надана покрокова інструкція з налаштування віджетів.

Док-панель додатків можна прокручувати, і по її боках розташовані кнопка вибору робочих столів і кнопка виклику панелі додатків. На відміну від інших лончер, у кожного робочого столу є власна док-панель додатків.

{LikeAndRead}

Незважаючи на свою оригінальну ідею - можливість зміни зовнішнього вигляду програми в залежності від вашого місця розташування (наприклад - будинок або робота), програма в даний момент злегка сирувата. Додатки іноді мимовільно зникають з док-панелі, а віджети при зміні робочих столів досить довго оновлюються.

Chameleon Launcher for Tablets можна придбати в Google Play за ціною $ 3,99. Безкоштовної версії програми не існує.

Go Launcher HD

Go Launcher буде першим додатком у списку, якщо ви будете шукати в Google Play додатки за словом Launcher. Для планшетів існує спеціальна версія цієї програми: GO Launcher HD for Pad.

{LikeAndRead}

Кращі лончер для Android планшетів

При першому запуску програми, Go Launcher HD представить вам короткий огляд своїх основних функцій.

Як і більшість лончер, Go Launcher HD надає можливість створення груп, працювати з якими дуже зручно. При переміщенні ярликів, інші ікони не будуть зміщуватися в бік, щоб звільнити місце.

Для додавання нових ярликів і віджетів, у цього лончера мається горизонтальний селектор, в якому додатку можна сортувати за алфавітом або в порядку їх частоти використання. Також, для швидкого пошуку програм, там є смуга прокрутки з алфавітом. Цей селектор схожий на панель додатків Action Launcher, однак для запуску програм він використовує стандартну панель додатків.

{LikeAndRead}

Кращі лончер для Android планшетів

Однією з сильних сторін Go Launcher HD, є наявність в ньому набору додаткових додатків, призначених для розширення його можливостей.

Крім того, цей лончер дозволяє вам створювати власні жести для запуску додатків. Для виклику цієї функції натисніть на значок вказівного пальця, розташований у правому верхньому куті екрану. Після чого, у вікні, вам потрібно буде намалювати свій жест і пов'язати його з необхідним додатком.

Кращі лончер для Android планшетів

Додаток за своїми функціями і можливостям налаштування - одне з кращих. Однак у нього є один недолік: док-панель, наскільки я зрозумів, прокручувати не можна.

GO Launcher HD for Pad доступний в магазині Google Play безкоштовно.

{LikeAndRead}

Holo Launcher HD

Holo Launcher HD схожий на ADW.Launcher і Apex Launcher і насамперед тим, що він пропонує можливості, наявні в Android Jelly Bean для планшетів, що мають більш ранню версію операційної системи.

Кращі лончер для Android планшетів

Тут ви також можете створювати групи додатків і змінювати їхні параметри. У цього лончера є відмінна риса - відсутність на робочому столі кнопок для виклику пошуку Google і голосового пошуку.

Слід зазначити наступний невеликий недолік цього лончера - підписи під ярликами додатків перебувають впритул до ярликів, розташованим нижче. Цю проблему можна вирішити, розташовуючи іконки через один ряд, однак якщо ви любите заповнювати весь екран ярликами і віджетами, вона буде досить сильно дратувати вас. Сподіваюся, ця проблема ніде, крім планшета Samsung Galaxy Tab 10.1, на якому тестувався лончер, більше не проявляється.

{LikeAndRead}

Кращі лончер для Android планшетів

Holo Launcher HD можна скачати в Google Play Маркеті безкоштовно. Мається Plus версія, яка пропонує додаткові можливості і налаштування програми, і яка коштує $ 3.99.

Nova Launcher

Ще один лончер, який подібно Apex Launcher і Holo Launcher HD, в деякій мірі намагається імітувати інтерфейс Android Jelly Bean. І це у нього виходить чудово.

Кращі лончер для Android планшетів

Додаток, крім стандартних можливостей стокової оболонки Android, пропонує кілька додаткових можливостей.

Також як у Apex і Holo, ви можете групувати програми. Ярлики зміщуються у бік під час перетягування додатків, групи можна розміщувати в док-панелях. Док-панелі можна гортати також, як і робочі екрани. Додатком можна керувати за допомогою жестів (Nova Launcher Prime).

{LikeAndRead}

Одна з особливостей цього лончера - можливість додавання на робочий стіл відразу декількох ярликів. Коли після довгого тапа по екрану ви обираєте додатки, які хочете розмістити на робочому столі зі списку, ця опція доступна за допомогою кнопки «множинний вибір».

Кращі лончер для Android планшетів

Крім того, Nova Launcher мені здався найшвидшим додатком з усіх тут розглянутих.

Завантажити Nova Launcher можна безкоштовно в Google Play Маркеті. Існує й платна версія програми - Nova Launcher Prime, яка вам обійдеться в $ 4,00.

Який лончер підійде для вашого планшета?

Із семи перерахованих тут додатків, я б хотів виділити чотири. Це ADW.Launcher, Apex Launcher, Launcher Holo HD і Nova Launcher. Всі вони володіють схожими можливостями.

{LikeAndRead}

Всі вони мають можливість створення і управління групами (або папками) додатків, мають док-панелі для швидкого запуску часто використовуваних програм, і мають широкі можливості з налаштування свого зовнішнього вигляду.

З цих чотирьох тільки одне - ADW.Launcher може працювати на планшетах з операційною системою Android має версію нижче 4.0.

Найбільше мені сподобалися Apex Launcher і Nova Launcher. За функціональними можливостями і зовнішньому вигляду вони дуже схожі один на одного, і відрізняються лише деякими можливостями, такими як, наприклад, групове додавання додатків на робочий стіл біля Nova Launcher.

{LikeAndRead}

Action Launcher - молоде додаток, але воно має досить високим потенціалом. І якщо розробники не зупиняться на досягнутому, то незабаром, у полку лідерів буде чергове поповнення. Незважаючи на деякі корисні та зручні можливості, програма все ще потребує доопрацювання. Крім того, йому не завадило б додати док-панель, до якої всі ми так звикли.

Chameleon Launcher має унікальний підхід до побудови інтерфейсу, заснований на використанні віджетів. Для мене було дуже важко звикнути до цього.

Однак, ідея мінливого в залежності від певних критеріїв (таких як час доби або WiFi мережу, до якої ви підключені) робочого столу вельми перспективна. Chameleon Launcher буде працювати на планшетах з Android 3.2 і вище, тому він підійде для тих, чий планшет досі (або взагалі) не оновиться до Android 4.0 або старше.

{LikeAndRead}

З точки зору інтерфейсу, Go Launcher HD дуже схожий на ADW, Apex, Holo і Nova.

Однак Go Launcher HD виділяється наявністю таких додаткових функцій, як можливість створення і редагування жестів. Власники «старих» планшетів будуть раді дізнатися, що мінімальною вимогою для Go Launcher HD є Android 2.2 +. Крім того, в магазині Google Play ви знайдете величезну безліч доповнень і тим для цього лончера. Це говорить про його величезної популярності серед користувачів.

{/LikeAndRead}