Як запустити Ubuntu Linux на Android пристрої Інструкція


Багато власників Android пристроїв знають, що операційна система Android заснована на ядрі Linux, але при цьому вона не дозволяє запускати звичайні Linux програми. І правда, погодьтеся, було б дуже непогано мати можливість запуску на Android планшеті Open Office, Firefox, Thunderbird і інші Linux програми.


Як запустити Ubuntu Linux на Android пристрої Інструкція


Існує кілька способів завантаження Linux на Android планшеті, однак вони все досить трудомісткі і складні для розуміння звичайним, непросунутого користувачам. Однак, завдяки розробнику, zacthespack, який створив додаток Ubuntu Installer, з'явилася можливість досить простого запуску Ubuntu прямо з операційної системи Android.

{LikeAndRead}

Ви зможете запустити на своєму планшеті або телефоні два варіанти складання Ubuntu на вибір: мінімальну, яка містить лише найнеобхідніші програми та максимальну, в якій є майже все, що необхідно для комфортної роботи в Linux: Firefox, Thunderbird, Open Office, графічний редактор GIMP , Transmission BitTorrent клієнт, засоби для розробки C і C + +, Java JDK, Python, Emacs Text Editor і багато іншого.

Для запуску Linux вам знадобляться root права, карта пам'яті з 2.5 або 3.5 гігабайтами вільного місця (залежно від варіанту складання), процесор з частотою 1 ГГц, ядро з підтримкою loop пристроїв (практично всі кастомних прошивки мають таке ядро) і підтримка файлової системи Ext2 .

{LikeAndRead}

Сам процес запуску Linux за допомогою Ubuntu Installer, яка за своєю суттю є інтерактивною інструкцією дуже простий, і ми навіть можемо обійтися без неї, виконавши всі необхідні процедури вручну. Для цього вам потрібно виконати всього лише чотири кроки:

1. Увімкнути в налаштуваннях пристрою в розділі Додатки -> Розробка опцію «Налагодження по USB». Натискаємо кнопку «Next»

2.  На наступному етапі вам потрібно:

 Завантажити і розпакувати на карту пам'яті, в папку ubuntu

- Скрипт для запуску Linux, і одну з збірок на вибір:

- Повну збірку Linux, яка має розмір 1.5 ГБ і займає на карті пам'яті 3.5 ГБ після розпакування або

{LikeAndRead}

- Мінімальну збірку, яка має розмір 500 МБ і займає на карті пам'яті 2.5 ГБ після розпакування.

Встановити додаток VNC viewer

Встановити додаток емулятор терміналу

3. Запустіть емулятор терміналу, надайте йому root права (при першому запуску) і введіть у ньому такі команди:

su

cd / sdcard / ubuntu

sh ubuntu.sh

Після цьог введіть за запитом:

- Дозвіл екрану (наприклад 800х480, 1024х600 і т.п),

- Тип середовища робочого столу (тільки при запуску максимальної версії): введіть 1 - для запуску LXDE і 2 для запуску Gnome

4. Через хвилину-дві на екрані має з'явитися повідомлення root @ localhost :/ # яке свідчить про те, що Linux успішно запущений, і після нього з'явиться екран програми VNC viewer, де вам потрібно буде вказати ім'я користувача (Nickname:) - Ubuntu, пароль (Password:) - Ubuntu, IP адреса (Address:) - Localhost і порт 5900, після чого буде запущена середу робочого столу Ubuntu

{LikeAndRead}

Останні два етапів (3 і 4) запуску Ubuntu можна побачити на наступному відео (дивитися з 14 секунди):

Вітаємо, тепер ви вмієте запускати Ubuntu на своєму Android планшеті або телефоні! Як ви вже, напевно, здогадалися, надалі запускати Ubuntu потрібно починаючи з пункту 3 вищевикладеної інструкції.

{/LikeAndRead}