Вивчаємо Android Ядро Kernel - що це таке


Багато власників Android пристроїв на різних форумах і сайтах часто зустрічають згадка про щось незрозуміле, що називають ядром, або по-англійськи kernel. Його можна поміняти і згадка про нього зустрічається в меню налаштувань пристрою, в розділі «Про планшеті (телефоні)».


Вивчаємо Android Ядро Kernel - що це таке


Якщо копнути глибше, то виявиться, що ядро - це частина операційної системи, і воно є не тільки у Android, а й у інших операційних систем: Windows, iOS, MacOS і інших. Але нас буде цікавити ядро Android, і що це таке я спробую пояснити на рівні початківців користувачів.

Ви, напевно, знаєте, що будь-яка операційна система, і Android в тому числі - це, за великим рахунком, набір програм, які керують роботою всього пристрою, і відповідають за запуск додатків користувача, таких як ігри, менеджери файлів, веб-браузери і інші.

{LikeAndRead}

А ядро Android є, практично, найголовнішою частиною операційної системи, яка відповідає за взаємодію між усім «залізом» і програмною частиною системи. Ядро складається з набору драйверів всього наявного в пристрої обладнання і підсистеми управління пам'яттю, мережею, безпекою, та інших основних функцій ОС.
Наприклад, коли ви торкаєтеся екрану, щоб запустити небудь додаток, драйвер сенсорної панелі екрана визначає місце, в якому відбулося натискання і повідомляє координати іншим програмам, які знову ж за допомогою ядра знайдуть в пам'яті пристрою потрібний додаток і запустять його. Це звичайно, дуже спрощена модель, але суть роботи операційної системи вона відображає.

{LikeAndRead}

Таким чином, ми з'ясували, що коли будь-яке програмне забезпечення потребує того, щоб обладнання планшета або телефону небудь зробило, воно звертається за цим до ядра операційної системи.

Ядро керує абсолютно всім обладнанням: Wi-Fi, Bluetooth, GPS, пам'яттю і іншими пристроями. Не є винятком і «серце» пристрою - його процесор. Ядро може управляти його частотою і енергопостачанням.  
Ядро операційної системи Android, запозичене її розробниками, компанією Google, у операційної системи Linux.

Вивчаємо Android Ядро Kernel - що це таке

Так як ядро керує всім обладнанням, а обладнання у всіх планшетів і телефонів різне, базове ядро Android допрацьовується виробником для кожного пристрою окремо.

{LikeAndRead}

Як і прошивки, ядра бувають стічними (заводськими) і кастомними - альтернативними, створені незалежними розробниками.

Навіщо потрібні кастомних ядра? Стокове ядро максимально оптимізується виробником для конкретного пристрою, але в ньому зазвичай заблоковані такі важливі функції ядра, як, наприклад, керування частотою процесора. І якщо вам знадобиться розігнати процесор свого планшета, вам потрібно буде змінити ядро на кастомними, в якому функція управління частотою процесора розблокована.

Крім того, кастомних ядра, звичайно засновані на більш свіжих версіях Linux ядер. Ось приблизний перелік можливостей, які нам дають кастомних ядра:

{LikeAndRead}

  • Зміна частоти процесора в широких межах;
  • Розгін графічної підсистеми (GPU);
  • Зниження частоти і напруги живлення процесора, що дозволяє досягти більш тривалого часу роботи від батареї;
  • Більш свіжі та якісні драйвери, наприклад, що прискорюють роботу GPS або додають нові функції;
  • Широкі можливості по налаштування і конфігурації звуку і колірної гами екрану;
  • Підтримка альтернативних файлових систем (XFS, ReiserFS і інших).

Так як альтернативні ядра створюються незалежними розробниками, немає ніякої гарантії, що після установки кастомними ядра ваш планшет або телефон працюватимуть без збоїв. Тому перед прошивкою нового ядра бажано зробити повну резервну копію системи.

{LikeAndRead}

Вивчаємо Android. Як очистити кеш додатків і скинути їх до вихідного стану.

Вивчаємо Android. Як замінити екранну клавіатуру. Як змусити USB клавіатуру перемикати мови введення.

{/LikeAndRead}