Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати


Багато хто з вас не раз стикалися з ситуацією, коли для отримання root прав на Android планшеті або смартфоні, установки нової прошивки, відновлення системи і інших речей, потрібно було підключати його до комп'ютера і виконувати ряд команд adb або fastboot, через вікно командного рядка (терміналу ).


цьому матеріалі.


Також нагадаю, що в Android 4.2 і вище, пункт «Налагодження USB» приховано, і як отримати до нього доступ, ви можете почитати тут.

Для тих, хто забув, як запустити вікно командного рядка в Windows нагадаю, що найпростіше це зробити, натиснувши на "Пуск", після чого у вікні пошуку потрібно буде ввести cmd і натиснути клавішу «Enter».

{LikeAndRead}

Після того, як всі підготовчі роботи закінчені, можна підключати пристрій до комп'ютера за допомогою USB кабелю і приступати до вивчення команд.

 1. Команда adb devices

Це, напевно, найголовніша з усіх десяти команд, про які буде йти мова. За допомогою неї ми можемо дізнатися, чи бачить комп'ютер ваше Android пристрій, і якщо бачить, то чи може він спілкуватися з ним через команди терміналу.

Якщо все нормально, то після введення команди adb devices у вікні командного рядка Windows або терміналу Linux, ви повинні побачити рядок з текстом List of devices attached, після якої буде рядок, що складається з серійного номера вашого пристрою і його стану - offline або online:

{LikeAndRead}

Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати

Стан offline означає, що пристрій знаходиться в сплячому режимі. Стан online сигналізує про те, що планшет або смартфон готовий виконувати ваші команди.

2. Команда adb push

За допомогою команди adb push ви можете копіювати файли на свій планшет або смартфон. При цьому ви повинні вказати шлях до папки, в яку ви хочете помістити файл на пристрої і папці на комп'ютері, звідки буде копіюватися файл. Другий шлях вказувати не обов'язково, якщо файл розташований в тій же папці, де знаходиться програма adb.

Ось приклад копіювання відеофайлу superfreak.mp4 з комп'ютера на пристрій, в папку / sdcard / Movies за допомогою команди adb push superfreak.mp4 / sdcard / Movies /

{LikeAndRead}

Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати

Для користувачів Windows хочу нагадати, що в Android при вказівці шляху до файлів і папок використовується прямий слеш - /, а не зворотний, як ви звикли.

 3. Команда adb pull

Якщо команда adb push використовується для передачі файлів на Android пристрій, то adb pull використовується для копіювання файлів з пристрою на комп'ютер. Так само як і в попередньому випадку, ви повинні вказати шлях, звідки ви хочете взяти файл на пристрої і шлях, куди ви хочете цей файл помістити на комп'ютері. Другий шлях вказувати не обов'язково, якщо ви хочете, щоб файл потрапив у папку, з якої ви запускали програму adb.

{LikeAndRead}

Ось приклад копіювання файлу superfreak.mp4 з папки / sdcard / Movies / вашого планшета або смартфона на робочий стіл Windows 8 користувача Jerry, C: \ Users \ Jerry \ Desktop

Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати

Якщо ви хочете, щоб файл потрапив у папку, з якої ви запускали adb, просто введіть команду adb pull / sdcard/Movies/superfreak.mp4

4. Команда adb reboot

Ця команда часто використовується в процесі отримання root прав або встановлення нового програмного забезпечення, коли потрібно прийняти ті зміни, які ми зробили на нашому пристрої. Після того, як ви введете команду adb reboot, ваш планшет або телефон перезавантажиться.

{LikeAndRead}

Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати

Також ця команда важлива тим, що її можна розміщувати всередині скриптів, що дозволяє перезавантажувати пристрій після виконання всіх необхідних операцій автоматично.

5. Команди adb reboot-bootloader і adb reboot recovery

За допомогою adb можна не просто перезавантажувати Android пристрій, але і перезавантажувати його в завантажувач (bootloader). Цей режим потрібний для того, щоб ми могли розблокувати завантажувач, що необхідно для отримання root прав і подальшої установки альтернативних прошивок.

Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати

Деякі пристрої можна завантажити в bootloader за допомогою певної комбінації клавіш при їх включенні, але часто команда adb reboot-bootloader - це єдиний спосіб отримати доступ до завантажувача.

{LikeAndRead}

Точно також, програму adb можна використовувати для отримання доступу до меню відновлення планшета або смартфона або рекавері (recovery). Це можна зробити за допомогою команди adb reboot recovery

6. Команда fastboot devices

Якщо ви перевантажили свій планшет в режим завантажувача (bootloader) то він перестане приймати команди adb. У цьому режимі з пристроєм ми можемо спілкуватися за допомогою програми fastboot.

За допомогою команди fastboot devices ви можете дізнатися, чи може ваш пристрій приймати команди від цієї програми в режимі завантажувача. Так як fastboot є дуже потужним інструментом, деякі виробники Android пристроїв не надають доступу для цієї програми в режимі завантажувача.

{LikeAndRead}

Так само, як і у випадку з adb, після введення команди fastboot devices ви повинні побачити серійний номер вашого пристрою.

Вивчаємо Android Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати

Найчастіше причиною непрацездатності fastboot є відсутність необхідних Windows драйверів вашого пристрою.

7. Команда fastboot oem unlock

Деякі виробники (наприклад, HTC або Asus) випускають спеціальні утиліти, що дозволяють розблокувати завантажувач їх планшетів і смартфонів, після чого на них можна буде встановлювати альтернативні рекавері, такі як  

{/LikeAndRead}