Запуск декількох систем на Nexus 7 за допомогою MultiROM


Семидюймовий планшет Google Nexus 7 має безліч незаперечних переваг, які стали причиною його неймовірно високої популярності як серед звичайних користувачів, так і серед розробників програмного забезпечення. Ви, звичайно ж, знаєте, що існує проект по портированию на Nexus 7 операційної системи Linux Ubuntu, яка зможе замінити ОС Android на цьому планшеті.


Запуск декількох систем на Nexus 7 за допомогою MultiROM


Однак, незалежний розробник з форуму XDA-Developers, Tasssadar пішов ще далі - він пропонує запускати на планшеті відразу кілька різних операційних систем. Причому вам не потрібно буде кожного разу міняти прошивку планшета - вибір системи відбувається на етапі завантаження пристрою.

{LikeAndRead}

За допомогою створеного ним інструмента, який називається MultiROM можна завантажувати Android, Ubuntu, альтернативні прошивки, такі як CyanogenMod та інші операційні системи.

І для вибору необхідної для запуску прошивки вам буде досить просто перезавантажити свій планшет. Вельми заманливо, чи не так?

Звичайно, при цьому є ризик втратити ваші дані або навіть завантажувальний розділ планшета, тому користуватися MultiROM слід з обережністю і знанням справи.

Однак, якщо ви будете користуватися інструментом грамотно, ніяких ускладнень не повинно виникати - окрім менеджера завантаження, MultiROM пропонує і кастомними рекавері, за допомогою якого ви можете завжди відновити свій планшет. Обидва з них встановлюються на планшет без втрати на ньому поточної прошивки.

{LikeAndRead}

Після їх установки, для того щоб додати нову прошивку, вам потрібно перезавантажити пристрій у рекавері, вибрати в ньому пункт «Add ROM» і встановити нову прошивку Android або Ubuntu.

Якщо ваш планшет має всього 8 ГБ вбудованої пам'яті, місця в ній для експериментів буде замало. Однак на 16 або 32 ГБ планшетах, місця для установки декількох операційних систем більш ніж достатньо.

Розробник планує додати в MultiROM підтримку завантаження планшета з зовнішніх пристроїв зберігання даних, такі як USB флеш-накопичувачі або жорсткі диски.

На жаль, Nexus 7 не має слота для SD карти, тому варіант завантаження планшета з зовнішньої флеш-карти на ньому реалізувати неможливо.

{LikeAndRead}

Більш повну інформацію про MultiROM можна отримати в гілці його автора на Немає XDA-Developers

{/LikeAndRead}