Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд


В арсеналі компанії Samsung є безліч планшетів, як звичайних, так і з підтримкою активного цифрового пера, проте до цих пір всі вони мали «традиційні» розміри екранів - 7, 9.7 і 10 дюймів по діагоналі. І здавалося, що ніщо вже не змінить цю традицію.


Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд


Проте минулого року, на ринку з'явився новий пристрій - 7.9-дюймовий планшет iPad Mini від компанії Apple. І що ми бачимо приблизно півроку тому? Правильно - Samsung випускає новий планшет, оснащений 8-дюймовим екраном - Galaxy Note 8. Як ви думаєте - це випадковість?

Особисто я думаю, що ні, і новий Samsung Galaxy Note 8 випускався з метою скласти конкуренцію саме планшету Apple, а не якомусь іншому планшету середньої цінової категорії, з наявних зараз на ринку.

{LikeAndRead}

І для того, щоб новинка могла гідно конкурувати зі своїм противником, планшет Samsung повинен володіти або помітно нижчою ціною, або якими або іншими перевагами.

На перший варіант розраховувати не доводиться, тому давайте спробуємо разом розібратися, чим же Samsung Galaxy Note 8 перевершує (або навпаки - поступається) своєму головному конкурентові, планшету Apple iPad Mini.

Перш ніж починати порівняння планшетів, давайте ознайомимося з їх основними характеристиками:

Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд

А тепер, давайте розглянемо обидва пристрої докладніше.

Екран.

Обидва конкурента, і Apple iPad mini і Samsung Galaxy Note 8 обладнані, майже однаковими IPS LCD екранами, з середніми за нинішніми мірками параметрами. Хоча деякі відмінності між ними є.

{LikeAndRead}

Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд

Як видно з його назви, Samsung Galaxy Note 8 має 8-дюймовий дисплей. Його роздільна здатність становить 1280 на 800 пікселів при співвідношенні сторін 16:10, при цьому щільність упаковки пікселів становить 189 пн.

Apple iPad Mini, оснащений 7.9-дюймовим екраном з роздільною здатністю 1024 на 768 пікселів і співвідношенням сторін 4:3. Так як екран iPad має трохи менший дозвіл, то і щільність упаковки пікселів у нього менше - всього 162 пікселя на дюйм. Це, за нинішніми мірками досить посередній показник.

Крім того, слід зазначити, що екран Samsung Galaxy Note 8 оснащений дигитайзером Wacom, який працює в парі з чутливим до натиснення активним цифровим пером S-Pen.

{LikeAndRead}

Вердикт: Galaxy Note 8 перемагає в цьому раунді завдяки своєму більш чіткому екрану.

Дизайн і якість збірки

З точки зору дизайну, Galaxy Note 8 є досить дивним планшетом - він виглядає як пролунав вшир смартфон Samsung Galaxy Note 2, з досить широкою рамкою навколо екрану. Створюється враження, що компанія так поспішала випустити на ринок альтернативу планшета Apple, що у неї просто не було часу на розробку більш-менш оригінального дизайну.

Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд

Samsung Galaxy Note 8 має розміри 210,8 х 135,9 х 8 мм і важить 338 грам.

Інша справа - планшет Apple iPad Mini. Тут ми бачимо традиційний дизайн Apple. Планшет має стильний і тонкий металевий корпус, дизайн якого не псують широкі рамки навколо його екрану.

{LikeAndRead}

iPad Mini має розміри 200 х 134,7 х 7,2 мм і важить 308 грам.

Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд

Якість збірки обох конкурентів традиційно перебуває на вищому рівні.

Вердикт: Переміг Apple iPad Mini завдяки його більш компактному корпусу і відмінному дизайну.

А тепер давайте подивимося, що у наших конкурентів ховається під капотом.

Процесор і пам'ять

Samsung Galaxy Note 8 має таку ж начинку, як і його молодший брат, смартфон Galaxy Note 2, а саме: 2 ГБ оперативної пам'яті і чотирьохядерний процесор Samsung Exynos 4 Quad, що працює на частоті 1.6 Ггц, оснащений графічним прискорювачем Mali 400 MP.

Apple iPad Міні може похвалитися таким же процесором, який має смартфон Apple A5, і який був використаний в iPad 2 і iPhone 4S. Це 1 ГГц двоядерний процесор Apple A5 оснащений графічним прискорювачем PowerVR SGX543MP2 GPU. Що стосується обсягу оперативної пам'яті, то у планшета Apple він в чотири рази менше та становить всього лише 512 мегабайт.

{LikeAndRead}

У цілому, обом пристроям цього оснащення цілком достатньо для досить швидкої роботи.

Вбудована пам'ять

Apple iPad mini поставляється в трьох модифікаціях, з 16 ГБ, 32 ГБ і 64 ГБ, вбудованої пам'яті, яку ви ніяким чином не зможете збільшити.

Samsung Galaxy Note 8 поставляється або з 16 ГБ, або з 32 ГБ внутрішньої пам'яті, і у нього є слот для карт пам'яті MicroSD, за допомогою якого ви можете додати до його вбудованої пам'яті ще максимум 64 гігабайти.

Камери

Особисто я вважаю, що використовувати планшет в якості фото або відео камери не має ніякого сенсу, тим не менш, якщо вже така можливість є, вона іноді може придатися.

{LikeAndRead}

Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд

Тому, зазначу, що обидва конкурента мають однакові основні камери, оснащені 5-мегапіксельними матрицями. Для спілкування в мережі (єдине призначення фронтальної камери, яке я можу придумати), планшет Apple має 1.2-мегапіксельну камеру, а його конкурент - Galaxy Note 8 обладнаний практично ідентичною камерою з 1.3 Мп сенсором.

Акумулятор

Мало не головна частина будь-якого мобільного пристрою - це його акумуляторна батарея. У цій категорії обидва планшета також знаходяться в однакових вагових категоріях. Батарея iPad mini має ємність 4440 мА / год, а планшет Samsung може похвалитися батареєю, що має ємність 4600 мА / ч.

{LikeAndRead}

Таким чином, час автономної роботи у обох суперників має бути приблизно однаковим, хоча чотирьохядерний процесор Exynos цілком може виявитися помітно прожорливее двоядерного процесора Apple.

Вердикт: Пристрої схожі за своїм оснащенням, але Samsung Galaxy Note 8 перемагає завдяки 2 ГБ оперативної пам'яті і слоту для карт пам'яті MicroSD.

Операційна система і програмне забезпечення

Samsung Galaxy Note 8 працює під управлінням операційної системи Google Android 4.1 Jelly Bean, а його конкурент - iPad mini в якості операційної системи використовує Apple iOS 6.1.

Немає сенсу порівнювати настільки різні операційні системи, і хотілося б лише відзначити, що часи, коли Android поступався по функціональності і плавності інтерфейсу операційної системі Apple, з виходом Android 4.1 Jelly Bean канули в лету.

{LikeAndRead}

До достоїнств Android варто віднести широкі можливості по його настройці (кастомізації), зате iPad mini може похвалитися величезною кількістю додатків, створених саме для роботи на планшеті.

Правда, Samsung Galaxy Note 8 і тут має деякі переваги перед своїм конкурентом, завдяки покращеній багатозадачності, що дозволяє працювати одночасно з декількома додатками в сусідніх вікнах, а також широкому набору додатків, призначених для роботи з цифровим пером S-Pen - те, що вигідно виділяє пристрої, що належать до сімейства Galaxy Note на тлі інших планшетів і смартфонів.

Вердикт: Apple iPad Міні має більшу кількість оптимізованих додатків, однак Galaxy Note 8 поставляється з більш гнучкою операційною системою, а також непоганим набором S-Pen додатків. Нічия!

{LikeAndRead}

Висновок

Хто ж переміг у цій битві?

Вибираємо планшет Samsung Galaxy Note 8 проти Apple iPad Mini - порівняльний огляд

Отже, Samsung Galaxy Note 8 є цілком гідним конкурентом планшету Apple. Він краще оснащений і може похвалитися додатковими можливостями, яких немає у iPad mini.

Однак знайдеться чимало користувачів, які не куплять новий планшет Samsung через його досить дивного дизайну.

Мені здається, що вирішальним фактором при виборі між цими планшетами буде їх ціна.

І якщо ми зможемо купити Galaxy Note 8 за такою ж або трохи меншою ціною, яку має зараз планшет Apple, то завдяки його додатковим можливостям, а саме - підтримки активного цифрового пера, багато хто з нас в якості альтернативи iPad mini виберуть планшет Samsung.

{LikeAndRead}

А що ви думаєте з цього приводу?

{/LikeAndRead}