Вибираємо планшет Acer Iconia Tab або Motorola Xoom


У березні почали з'являтися планшети з операційною системою Android 3.0. Honeycomb - Першої ОС Android, розробленої спеціально для планшетів. Всі планшети з Honeycomb на борту мають дуже схожі технічні характеристики, за винятком деяких деталей.


Вибираємо планшет Acer Iconia Tab або Motorola Xoom


Першим з них на ринку з'явився планшет Motorola Xoom. І він відразу ж був

охрещений вбивцею IPad. Завдяки своїм характеристикам і першим захоплених відгуків, Xoom став певним еталоном, з яким порівнюють інші Honeycomb планшети.

Не так давно з'явилися у продажу планшети Asus Transformer і Acer Iconia Tab, які зі старту завоювали величезну популярність серед покупців. Asus Transformer, з інших моделей виділяється своєю док-станцією з додатковою батареєю у вигляді повнорозмірної клавіатури і яка коштує 150 $ США.

{LikeAndRead}

Чим же відрізняється Iconia Tab, крім повнорозмірного USB порту від Xoom ?

За ціну на 150 $ менше, ніж у Xoom, доведеться заплатити лише одним апаратним відзнакою - планшет від Acer має в два рази менше вбудованої флеш пам'яті, ніж Xoom в якому встановлено 32 гігабайти пам'яті, а не 16 гігабайт, як у Iconia Tab.

Чи варті додаткові 16 гігабайт 150 доларів, якщо зараз 16 гігабайтна SD карта на Amazon коштує всього 20 $?

У Iconia Tab предустановленно більше додатків, ніж у Xoom.

Honeycomb разом з Xoom з'явилися наприкінці лютого і в той момент додатків, створених спеціально для нової операційної системи, було мізерно мала кількість. Навіть зараз, коли минуло два місяці, в Android Market їх ще мало. У планшеті від Motorola встановлено близько 20 додатків, тоді як Acer Iconia Tab може похвалитися вже трьома десятками встановлених програм.

{LikeAndRead}

Купивши планшет Iconia Tab ви отримуєте відмінні ігри, такі як Heros of Sparta, NFS і Let's Golf, програму для читання електронних книг і непоганий програвач медіафайлів neoPlayer.

Xoom виглядає як більш дороге і стильне пристрій, але він не такий гарний, як на перший взляд.

Перше враження - виконання у планшета Xoom явно краще. У той час як у Iconia Tab порти і кнопки розкидані по всьому периметру планшета і дизайн ближче до дизайну ноутбука, Xoom виконаний в стилі iPad, його дизайн більш лаконічний, лінії корпусу суворіше. Xoom симпатичніше, але тримати в руках зручніше все ж планшет фірми Acer.

{LikeAndRead}

Форма задньої кришки у Xoom така, що коли ви його тримаєте в руках, вам доведеться сильніше напружувати кінчики пальців, щоб утримати в руках планшет. Зовсім інакше йде справа з Iconia Tab - за рахунок плоскої задньої кришки і меншої ваги тримати в руках планшет від Acer набагато зручніше. Iconia Tab стійкіше лежить на столі і кнопка живлення у нього розташована набагато зручніше, ніж у Xoom. Навіщо зробили кнопку включення на задній кришці планшета, де її доводиться намацувати наосліп, залишається неясним.

МicroSD слот в планшеті Iconia працює, і у нього є повнорозмірний USB порт.

Досі, покупці обурюються мертвим від народження слотом карти microSD в планшеті Motorola Xoom. Щоб його оживити, доводиться вдаватися до деяких хитрощів по заміні ядра операційної системи, а це завдання посильне далеко не кожному користувачеві. Motorola обіцяє випустити оновлення системи, що виправляє цю помилку, але коли це трапиться поки невідомо. Це величезний мінус планшету Xoom, на відміну від якого Iconia Tab поставляється з працюючим слотом карти пам'яті і портом USB, до якого можна підключити клавіатуру, мишу або USB флешку.

{LikeAndRead}

Проте в Iconia Tab немає файлового менеджера, і лише програмою neoPlayer можна подивитися сумісні файли, що знаходяться у внутрішній пам'яті або на знімних дисках.

Xoom підтримує більше форматів аудіо і відеофайлів.

Xoom виглядає як більш мультимедійний планшет, ніж Iconia Tab, який з відеофайлів програє тільки два типи-3gp і mp4. Планшет фірми Motorola може програвати набагато більшу кількість медіафайлів: AAC, AAC +, ACC + Enhanced, H.263, H.264, MP3, MPEG-4, OGG, MIDI, AMR NB. Однак, оскільки з карти пам'яті ви не зможете програти жодного файлу, вам доведеться закачувати файли у внутрішню пам'ять з комп'ютера через USB кабель і додатково ще скачувати програму для їх програвання.

{LikeAndRead}

Швидкодію.

В обох планшетах встановлений процесор Nvidia Tegra II з частотою 1 ГГц, обидва мають один гігабайт пам'яті. Однак у тестах Acer Iconia Tab бисть, ніж Motorola Xoom. І в користуванні Iconia Tab виглядає більш спритним. Браузер, вихід із сплячого режиму, завантаження меню додатків - все це Iconia Tab робить трохи швидше і плавніше ніж Xoom.

Тест швидкості за допомогою програми Quadrant: Xoom набрав 1902 бали, Iconia Tab і тут вийшов вперед, отримавши 1995 балів

Висновки:

Завдяки нижчою ціною, зручності у зверненні, кращої продуктивності і працює з заводу слоту карти пам'яті, Acer Iconia Tab виглядає кращим вибором, ніж Motorola Xoom. І хоча Iconia Tab має менший об'єм внутрішньої пам'яті і підтримує меншу кількість медіафайлів, ці недоліки виглядають не так переконливо, як його гідності.

{LikeAndRead}

{/LikeAndRead}