Root в Android наступних версій отримувати буде не так просто


Вихід нової операційної системи Andoid 4.3, крім безлічі захоплених відгуків, викликав чимало дискусій з приводу неможливості в найближчому майбутньому отримання root на смартфонах і планшетах із заводською (стокової) прошивкою традиційними методами.


adb (Або Android Debug Bridge). Проте всі, хто користувався таким методом, знають, що при цьому Android пристрій має бути підключений до комп'ютера, з якого і виробляється введення команд. Але такий спосіб root доступу не придатний для використання при звичайному, повсякденному використанні смартфона або планшета.


Другий метод дозволяє отримати традиційний, або «нормальний» root, але саме він і опинився в центрі останніх дебатів.

{LikeAndRead}

Цей метод заснований на використанні системного процесу або демона su (super user), який запускається при старті системи. Після чого він працює у фоновому режимі і чекає, поки його викличуть, щоб зробити те, для чого він призначений і знову «зникнути з виду».

Але вся справа в тому, що запустити цей демон можна тільки на етапі початкової ініціалізації (або завантаження) системи. А для того, щоб отримати таку можливість, потрібно змінити завантажувальний образ (boot), який є невід'ємною частиною будь Android прошивки - Заводський, яка спочатку встановлена на пристрої або саморобної (кастомної).

{LikeAndRead}

У випадку, коли мова йде про кастомної прошивці, типу CyanogenMod, проблем ніяких не спостерігається - разом з прошивкою ви встановлюєте оновлений завантажувальний образ, який і відповідатиме за запуск демона.

Root в Android наступних версій отримувати буде не так просто

А ось із заводськими або стічними прошивками справа йде складніше - ви не можете поміняти boot за допомогою програми, запущеного на смартфоні або планшеті, щоб впровадити в нього запуск демона su - це зробити не дозволить вищезазначене SE Linux. І без перепрошивки тут знову ж таки не обійтися. А прошівка - це вже набагато більш складний і ризикований процес, займатися яким звичайному власнику Android зовсім не з руки.

{LikeAndRead}

Таким чином, незабаром можуть настати такі дні, під час яких ми з жалем будемо згадувати часи, коли ми могли отримати root за допомогою звичайного застосування, встановленого на смартфон і планшет з Маркета.

Компанія Google, розробник Android, якої добре відомі хвилювання користувачів з цього приводу, поки зберігає мовчання, що знову ж підігріває песимістичні настрої деяких незалежних розробників.

{/LikeAndRead}