Microsoft Windows 8 Огляд основних нововведень і можливостей, про які ви повинні знати


Переважна більшість IT ентузіастів, c нетерпінням чекають появи нової операційної системи Microsoft Windows 8. Ця нова операційна система цікава не тільки власникам персональних комп'ютерів, а й тим, хто вже купив або тільки планує придбати Windows планшет, так як вона буде працювати не тільки на комп'ютерах, але і на планшетах.


Microsoft Windows 8 Огляд основних нововведень і можливостей, про які ви повинні знати Згідно з обіцянками компанії Microsoft, бета версія нової системи буде доступна для широкої публіки вже в кінці цього місяця, і було б непогано мати уявлення про її найцікавіших відмінностях та особливостях.


Отже, зустрічайте:

13 особливостей Windows 8, про які ви повинні знати

{LikeAndRead}

Швидше завантаження: Операційна система Windows 8 буде завантажуватися за лічені секунди. Наявна зараз попередня збірка системи може загружаеться за 6-8 секунд, на відміну від попередніх версій, яким потрібна для цього близько півтора хвилин. Microsoft обіцяє, що Windows 8 пристрої будуть готові до роботи після включення набагато швидше, ніж пристрої з іншими версіями Windows.

Демонстрація швидкості завантаження Windows 8:

Скидання та відновлення: Попередні версії Windows дозволяють користувачам комп'ютерів повернутися до стану, в якому вони були після початкової установки системи. На жаль, цей процес досить складний. Особливо для тих, хто не може похвалитися глибокими знаннями платформи Windows. Windows 8 буде мати зручний засіб, у вигляді майстра для оновлення та зміни системи на комп'ютері. Ви зможете скинути систему до вихідного стану в якому вона була після першої установки Windows. При цьому буде очищено всі, включаючи програми, налаштування і персональні дані. Також можна буде перевстановити систему, але зберегти при цьому всі ваші особисті дані і додатки без змін.

{LikeAndRead}

Windows to Go: За допомогою цієї можливості ви зможете завантажувати повноцінну копію операційної системи з флеш накопичувача або USB жорсткого диска. Це дозволить зберігати всі ваші конфіденційні дані у повному секреті: після вилучення зовнішнього носія, Windows 8 негайно блокується, і якщо протягом 60 секунд, накопичувачів не буде знову підключений, пристрій буде вимкнено.

Windows Store:  Ідея цього додатка схожа з ідеєю Apple App store і Android Market. За допомогою нього, власник Windows 8 планшета і комп'ютера зможе отримати доступ до додатків, оптимізованим для роботи в цій операційній системі, більшість з яких будуть безкоштовними або мати можливість пробного запуску.

{LikeAndRead}

Стрічковий (Ribbon) інтерфейс:  Вперше стрічковий інтерфейс з'явився в Microsoft Office 2007, і його ідея полягає у використанні панелі інструментів, на якій розташовуються вкладки і кожна вкладка має свої власні розділи та міні-панелі інструментів. Це рішення дозволяє обходитися без використання кількох класичних текстових меню, що мають величезну кількість підрозділів. У Windows 8 планується використовувати повсюдно і в першу чергу в Провіднику.

Microsoft Windows 8 Огляд основних нововведень і можливостей, про які ви повинні знати

Підтримка Wi-Fi Direct: Так само, як і в операційній системі Android 4, в Windows 8 буде матися підтримка Wi-Fi Direct. Це дозволить пристроїв, що мають можливість Wi-Fi підключення отримувати прямий доступ один до одного без необхідності використання додаткового обладнання, такого, як Wi-Fi роутер.

{LikeAndRead}

Підтримка NFC:  Near Field Communication чи комунікація ближнього поля - це один з різновидів бездротового зв'язку, яка на відміну від Bluetooth і Wi-Fi дозволяють пристроям обмінюватися даними на відстані до 10 сантиметрів або безпосередньо при дотику двох пристроїв. Ця технологія дозволяє здійснювати за допомогою мобільного пристрою платежі, передавати посилання відкритих веб-сторінок, обмінюватися фото і відео, грати в ігри та багато іншого.

Приклад взаємодії телефонів і телевізора мають підтримку NFC:

Пряма підтримка ISO образів: Багато хто з нас стикалися з ISO образами різних настановних дисків при установці на комп'ютер різного програмного забезпечення, і до цих пір для роботи з ISO файлами нам потрібне спеціальне програмне забезпечення. Windows 8 вміє працювати з образами дисків безпосередньо, в провіднику такі файли будуть монтуватися як окремі віртуальні диски.

{LikeAndRead}

Можливість розміщення додатків пліч-о-пліч (Side by Side):  Windows 8 на планшетних комп'ютерах орієнтована на використанні Meto інтерфейсу, основна ідея якого полягає в тому, що корисне вміст програми займає весь екран. Немає ніяких рамок, панелей, меню і іншого - один лише тільки контент. Крім того в Windows ви можете розташувати два або більше додатки на екрані пліч-о-пліч. При цьому екран, виявляється, поділений на частини (плитки), кожна з яких відповідає окремому самостійного додатком, які при цьому працюють одночасно.

Підтримка ARM процесорів: Переважна більшість сучасних планшетів і смартфонів створені на базі ARM процесорів. Однак, попередні версії Windows могли працювати тільки на пристроях з процесорами x86 (Intel, AMD). ARM процесори відрізняються меншою вартістю, більш низьким енергоспоживанням і при інших рівних параметрах, мають більш високою продуктивністю. Тому підтримка ARM процесорів в Windows 8 дозволить наблизити вартість, енергоспоживання та інші споживчі якості Windows планшетів до планшетів, які зараз працюють під управлінням Android і iOS.

{LikeAndRead}

Windows Live SkyDrive: SkyDrive - це фірмовий хмарний сервіс зберігання даних компанії Microsoft. Багатьом з нас можливості хмарного зберігання даних в Інтернеті знайомі завдяки додатку Dropbox, проте в Windows 8 ці можливості будуть вбудовані в систему, і вам не треба буде запускати окрему програму або веб-браузер, щоб отримати доступ до файлів, що зберігаються в хмарі.

Hyper V: Ця вбудована в систему технологія стане в нагоді тим, кому знадобиться запускати додатки, призначені для інших операційних систем або більше старих версій Windows. Hyper V дозволить, використовуючи віртуальну машину, запускати на Windows 8 пристрої інші операційні системи, включаючи і більш ранні версії Windows. Hyper V вимагає наявності 64-розрядного процесора для своєї роботи.

{LikeAndRead}

Новий диспетчер завдань: Windows 8 має більш простий і зручний у використанні диспетчер задач. Він створювався з урахуванням потреб як простих, так і більш досвідчених користувачів. Головне вікно диспетчера завдань не буде перевантажено лякаючою недосвідченого користувача інформацією: він побачить простий список запущених програм і зможе звідси закрити зависле додаток. Досвідчені користувачі зможуть отримати повну і детальну інформацію про запущені додатках, завантаженні процесора, пам'яті, використанні мережевих ресурсів тощо, відкривши спеціальну вкладку диспетчера задач.

Microsoft Windows 8 Огляд основних нововведень і можливостей, про які ви повинні знати

{/LikeAndRead}