Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет


В останні час, на ринку Android планшетів з'явилося кілька досить цікавих таблеток з операційною системою Google Android Honeycomb 3.1 на борту. Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшетКожен з них має власну родзинку, але технічні характеристики у більшості практично ідентичні, що ускладнює покупцеві і без того зазвичай нелегке завдання з вибору найбільш підходящого для нього пристрої.


Полегшити муки вибору, нам допоможе порівняльний огляд планшетів Samsung Galaxy Tab 10.1 і Asus Eee Pad Transformer TF101від tech.radar.


Обидва планшета, і Samsung Galaxy Tab 10.1, і Asus Eee Pad Transformer TF101 завоювали величезну популярність ще до своєї появи у продажу, обидва рботают під управлінням ОС Android Honeycomb і обидва мають схожі технічні характеристики: двоядерний процесор NVIDIA Tegra 2 з частотою 1 ГГц, 16 ГБ флеш пам'яті, 1 ГБ високошвидкісної DDR2 оперативної пам'яті, передню і задню відеокамери, 10.1 - дюймовий екран з роздільною здатністю 1280 х 800, адаптери 802.11b/g/n Wi-Fi і Bluetooth 2.1, а також стандартний набір , що складається з акселерометра, гіроскопа та інших датчиків.

{LikeAndRead}

Тому завдання порівняно планшетів, зводиться до з'ясування відмінностей у зовнішньому оформленні, функціональності та загальної продуктивності.

Єдина безперечна характеристика, порівняння за якої проводити найпростіше і в чому планшети найсильніше відрізняються від одного - це їх ціна. У США ціна планшета Samsung Galaxy Tab 10.1 вище ціни Asus Eee Pad Transformer на 100 $.

Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет

Екран

Оцінку відмінностей між двома планшетами ми почнемо з 10.1 дюймових сенсорних екранів, адже екран це перше, на що ви звертаєте увагу після включення живлення планшета, його сенсорна панель використовується для управління планшетом, якість відображення впливає на враження від перегляду фільмів і фотографій, і екран є одним з основних споживачів електроенергії, що впливають на швидкість розряду батареї.

{LikeAndRead}

Поза всяких сумнівів, екран планшета Samsung Galaxy Tab 10.1 яскравіше, ніж екран Asus Eee Pad Transformer і особливо це помітно, якщо виставити максимальне значення яскравості екрану на обох таблетках.

Ми запускали одне і те ж відео на планшетах, що лежать поруч і на планшеті від Samsug, передача кольору екрана відрізняється більшою насиченістю і багатством палітри. В порівнянні з ним, екран у Asus Transformer виглядає більш блідим і сірим.

У всіх випадках, як при перегляді відео, так і при перегляді фотографій, екран планшета Galaxy Tab 10.1 показував більш чітку, яскраву і насичену картинку. Планшет Samsung, також краще справляється з виведенням зображення в іграх, вони виглядають більш яскравими і барвистими.

{LikeAndRead}

Цікаво, що згідно специфікаціям, екран у планшета Asus Eee Pad Transformer повинен бути краще, ніж у Galaxy Tab 10.1, екран якого виконаний за технологією TFT. IPS екран Transformerа повинен, крім усього іншого, володіти і кращими кутами огляду, проте, якщо поглянути на обидва планшета під однаковим кутом, ніякої різниці в зображенні не помітно.

Переможець: Samsung

Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет

Швидкодію.

Швидкодію в Android планшетах в основному залежить від використовуваного процесора, обсягу і типу оперативної пам'яті, які в обох планшетах не відрізняються. У більшості повсякденних додатків - браузері, фотогалереї, поштовому клієнті, Google Earth та інших, різниці в продуктивності ми не помітили.

{LikeAndRead}

У тесті швидкодії AnTutu, планшет від Samsung показав трохи гірші результати, ніж Asus Transformer. Проте в наших тестах ми не помітили, щоб будь-яке з додатків працювало швидше на планшеті Asus.

А ось в іграх, відмінності в швидкості вже стають помітними. Наприклад, у грі Pinball HD створеної спеціально для планшетів з процесорами Tegra 2. Якщо покласти обидва планшета поруч, можна побачити, що Transformer швидше, ніж Galaxy Tab 10.1.Запущенний кулька у планшета Asus переміщається по екрану трохи швидше. У грі RipTide GP, яка розроблялася для Android смартфонів, але яка запускається в повноекранному режимі і на планшетах, ми помітили, що об'єкти на екрані планшета Asus переміщуються більш плавно, особливо в моменти, коли на екрані з'являється відразу кілька супротивників.

{LikeAndRead}

Що стосується програвання відео, то і тут планшет Asus Transformer показує кращі результати. Відео будь-яких форматів програється більш плавно, наприклад 1080p трейлери «Тачки 2» і «Подружки нареченої» програються плавно і без будь яких проблем. З фільмом «Гра без правил», який часто використовують для тестування планшетів, Transformer також справляється відмінно. Samsung Galaxy Tab 10.1, який теж плавно і без нарікань відтворює «Гру без правил», відтворити трейлери «Тачки 2» і «Подружки нареченої» просто не зміг.

І наостанок - відео, зняте планшетами у форматі 720p, на планшеті Samsung Galaxy Tab відтворюється з ривками.

{LikeAndRead}

Якісне відтворення відео, до речі, є однією з відмінних особливостей планшета Asus Eee Pad Transformer, адже навіть Motorola Xoom, після кількох оновлень програмного забезпечення до цих пір має проблеми з відтворенням HD відео.

Переможець: Asus Eee Pad Transformer

Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет

Портативність.

Ще одна очевидна відмінність між планшетами - це їх портативність. Планшет від Samsung явно легше свого опонента, він важить всього 565 грам, в той час як вага Eee Pad Transformer становить 680 грам. 115 грам досить відчутна різниця, і щоб її відчути ви можете взяти в руки 200 грамовий пластиковий стаканчик і наповнити його наполовину водою.

{LikeAndRead}

Планшетний комп'ютер компанії Asus також виглядає більш громіздким, ніж Galaxy Tab 10.1, хоча він і не такий масивний як Acer Iconia A500.

Широка рамка навколо екрану у планшета Eee Pad Transformer більш відповідає уявленням про класичному дизайні планшетів. І багато порахують, що через це Transformer зручніше тримати в руках, ніж Galaxy Tab 10.1, у якого зовнішня рамка трохи вже.

За товщиною корпусу у планшета Samsung з його 8,6 міліметрами, поки немає конкурентів, тут він обійшов навіть Apple iPad. Asus Transformer має корпус товщиною 12.98 мм, що відразу впадає в очі, коли планшети лежать поруч один з одним.

{LikeAndRead}

Однак планшет від Asus, завдяки шорсткою задній кришці, що має текстуру зміїної шкіри, і широкій рамці навколо екрану, в руках лежить трохи більш впевненіше, ніж більш мініатюрний Galaxy Tab 10.1.

Але, тим не менш, в повсякденному обігу, як вдома, так і на роботі, планшетом від Samsung завдяки його більшої портативності користуватися трохи легше, ніж планшетом Asus Eee Pad Transformer.

Основним маркетинговим коником компанії Asus є зовнішня клавіатура, і це єдина клавіатура для планшетів, з тих які потрапляли нам до рук, яка має сенсорний тачпад як у ноутбука, що працює в системі Android. Крім того, клавіатура має два USB порту, слот для SD карт пам'яті і вбудовану батарею, яка дозволяє збільшити час автономної роботи планшета до 16 годин.

{LikeAndRead}

Переможець: Samsung

Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет

Юзабіліті / Функціональність

Оскільки обидва планшета мають однакову операційну систему Android 3.1. цей етап тестування зводиться до наявності додаткового програмного забезпечення і фірмового інтерфейсу користувача.

Тут планшет Asus Eee Pad Transformer поки поза конкуренцією, він має більш просунутий користувальницький інтерфейс, який включає в себе погодний інформер та набір шпалер для робочого столу, як живих, так і статичних. За наявністю додаткового програмного забезпечення, яке дозволяє виконувати більше різних завдань, Transformer знову ж перевершує планшет від Samsung. Планшет підтримує сервіс потокової передачі даних MyNet DLNA, який дозволяє обмінюватися інформацією з комп'ютером або ігровою приставкою, такий як Xbox 360. Крім того, планшет від Asus має попередньо встановлений пакет Polaris Office, який ми вже бачили на інших Android планшетах.

{LikeAndRead}


В порівнянні з ним, планшет Samsung Galaxy Tab 10.1 виглядає дещо бідно. Насправді, компанія так поспішала випустити планшет на ринок, що просто не встигла адаптувати для нього свою фірмову оболонку TouchWiz, яка відмінно себе зарекомендувала на Android смартфонах Samsung. Буквально днями має з'явитися оновлення, в якому крім графічної оболонки також обіцяно потоковий клієнт для обміну інформацією AllShare і кілька інших додатків.

Проте факт залишається фактом - зараз планшет Asus завдяки графічному інтерфейсу і наявності додаткових роз'ємів USB і слота SD карт пам'яті на зовнішній клавіатурі, має більш високою функціональністю, ніж Samsung Galaxy Tab 10.1.

{LikeAndRead}

Якщо ви разом з Eee Pad Transformer купуєте і док станцію у вигляді зовнішньої клавіатури, яка має сенсорний тачпад, переваги у функціональних можливостях роблять планшет від Asus дуже гідним вибором.

Переможець: Asus

Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет

Батарея і зберігання

Час безперервної роботи від повністю зарядженої батареї, у обох планшетів досягає 9 годин, і воно багато в чому залежить від того, які завдання виконуються на планшеті. Компанія Asus обіцяє безперервну роботу планшета протягом 9.5 годин, але ви не зможете досягти такого результату при програванні відео формату 720p при яскравості екрану в 60 ніт. Якщо включити WiFi, регулярну перевірку електронної пошти і безперервно відтворювати відео з нормальною яскравістю екрану, обидва планшета зможуть забезпечити безперервну роботу протягом приблизно 5 годин. Однак власник Eee Pad Transformer буде знаходитися в більш виграшному положенні, оскільки додатковий акумулятор, що знаходиться в його клавіатурі може забезпечити додатково близько 6 годин автономної роботи.

{LikeAndRead}

Обидва тестувалися планшета мали 16 гігабайт внутрішньої пам'яті, якої цілком достатньо для повсякденного використання. Цього вистачить, щоб зберігати кілька фільмів HD якості, сотні звукових файлів і десятки додатків. Але знову ж, Asus Eee Pad Tranformer має додатковий слот MicroSD на зовнішній клавіатурі і два USB роз'єму, до яких можна підключити додаткові накопичувачі, в той час як док станція від Samsung додаткових портів не має.

Переможець: AsusПорівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшет

Камера

Як звичайно, вимірювати якість камери, грунтуючись на кількості мегапікселів, особливо якщо це вбудована камера, немає ніякого сенсу. Але без оголошення характеристик нам все одно не обійтися. Планшет компанії Asus має 5 - мегапіксельну задню камеру, але більш слабку, ніж у конкурента передню, яка має дозвіл всього 1.2 мегапікселя. У планшета Samsung задня камера має роздільну здатність 3 мегапікселі, а передня 2-мегапіксельна камера, навпаки могутніше, ніж у конкурента.

{LikeAndRead}

Тим не менш, якість фотографій, які були зняті камерою Galaxy Tab 10.1, виглядають краще, ніж у Asus Eee Pad Tranformer, незважаючи на його 5 - мегапіксельну камеру.

Ви можете самі переконатися, що колір кузова Chevy Camaro SS виглядає більш натурально і всі кольори на фотографії Samsung виглядають набагато жвавіше. Знімки, зроблені планшетом Asus, виглядають трохи нудніше, бесцветнее і менш привабливо. Обидві фотографії зроблені з інтервалом 30 секунд з однієї і тієї ж точки зйомки, під одним і тим же кутом.

Asus Eee Pad Tranformer:Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшетSamsung Galaxy Tab 10.1:Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшетОбидва планшета мають приблизно однаковий набір функцій, що дозволяють управляти якістю зображення, вибирати різні ефекти і сцени. Слід також зауважити, що обома планшетами досить незручно користуватися в якості фотокамери - через їх відносно великих габаритів і ваги, планшети важко утримувати нерухомо для отримання якісного знімка.

{LikeAndRead}

Asus Eee Pad Transformer:Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшетSamsung Galaxy Tab 10.1:

Порівняльний огляд Asus Eee pad Transformer і Samsung Galaxy Tab 101 Вибираємо планшетЗрештою, Samsung завдяки якості камери і точності передачі кольору отримує перевагу над планшетом Asus. Крім того, планшет Galaxy Tab 10.1 при фотографуванні і відеозйомці простіше у використанні, через більш тонкого корпусу і меншої маси.

Переможець: Samsung


Вердикт

Отже, якщо ви уважно стежили за результатами порівняння, ви, напевно, вже помітили, що в наших тестах Samsung Galaxy Tab 10.1 і Asus Eee Pad Tranformer зіграли практично в нічию.

Планшет від Asus володіє вищою продуктивністю (в основному при відтворенні відео), зручністю використання, завдяки додатковим портам і кращої док станції, а також можливостями зберігання даних, які забезпечує SD слот карт пам'яті.

{LikeAndRead}

Андроїд планшет Samsung Galaxy Tab 10.1 має більш якісний екран (яскравість і чіткість), володіє більшою мобільністю за рахунок малої ваги і товщини корпусу, а вбудована камера обходить конкурента за якістю зображення і точності передачі кольору.

Може скластися враження, що обидва планшета є оборотними сторонами однієї монети і є гідними конкурентами планшету Apple IPad 2.

Тим ті менш, ми вважаємо, що переможцем у змаганні виявився Samsung Galaxy Tab 10.1. Завдяки своєму більш тонкому корпусу - 8.63 мм і малій вазі, всього 565 грам, планшет Samsung за своєю портативності перевершує не тільки Asus Eee Pad Tranformer, а й iPad 2.

{LikeAndRead}

Планшетом від Samsung, набагато більш зручно користуватися під час перегляду фільмів, роботи з електронною поштою або перегляду веб сторінок, ніж більш громіздким планшетом компанії Asus. Звичайно, в деяких випадках Transformer краще, ніж Galaxy Tab 10.1, особливо якщо мова заходить про додаткове обладнання. Але ми, все ж зупинимо свій вибір на планшеті Samsung Galaxy Tab 10.1, за його більш яскравого і чіткого екрану і більшої портативності.

{/LikeAndRead}