Archos 101 G9 проти Samsung Galaxy Tab 101


Ви вже, напевно, чули, що компанія Archos розробила пару вельми цікавих нових Android планшетів: 8 - дюймовий планшет Archos 80 G9  і 10 - дюймовий Archos 101 G9, які за заявленим характеристикам і цінами, претендують на високі позиції в рейтингу симпатій покупців. І деякі з нас вже замислюються, чи варто купувати планшет зараз і вибирати з наявних на ринку планшетів, або почекати кілька тижнів появи у продажу новинок від Archos.


Archos 101 G9 проти Samsung Galaxy Tab 101


І щоб полегшити муки вибору, ми сьогодні вирішили провести невелике порівняння двох десятидюймових планшетів, один з яких буде новий Archos 101 G9, а другий Samsung Galaxy Tab 10, який за деякими своїми параметрами є кращим Honeycomb планшетом в даний час.

{LikeAndRead}

Дизайн.

Обидва планшета відрізняються від інших Honecomb планшетів своїм дизайном. Archos 101 G9 має пластиковий корпус з округленими торцями і краями, такий собі пластиковий «змилок», не позбавлений витонченості і володіє якимсь шармом (відчуваються французькі корені). Відмітна особливість - наявність відкидний ніжки-підставки, яка присутня і в молодших моделях планшетів Archos. Товщина корпусу у нього складає 12.6 мм (модель з флеш пам'яттю) або 15.6 мм (модель з жорстким диском). Планшет можна назвати об'ємним, по товщині його можна порівняти з Acer Iconia Tab A500 (13.3 мм). Важить планшет в залежності від типу застосовуваної пам'яті 649 або 755 грам. Враховуючи все це, можна зробити висновок, що завдяки гладкому пластику, значній товщині і вазі, планшет довгий час тримати в руках не вийде і відкидна ніжка - підставка доведеться дуже до речі.

{LikeAndRead}

Archos 101 G9 проти Samsung Galaxy Tab 101

А що нам може запропонувати в цьому плані Samsung Galaxy Tab 10.1? Як відомо, це найтонший в даний момент 10-дюймовий планшетний комп'ютер. Його дизайн строгий і лаконічний - плоска передня панель, і закруглена, задня, з невеликою вставкою в районі відеокамери. Планшет виглядає солідно, але не дуже суворо, і гармонійно виглядає як в руках бізнесмена, так і в руках гламурної тусовщиці. Товщина корпусу планшета від Samsung майже в два рази менше планшета Archos з жорстким диском, вона складає всього 8.6 мм. І важить кореєць всього 595 грам. Незважаючи на гладкий пластик, планшет досить комфортно лежить в руках, і в цьому не останню роль відіграє його малу вагу і товщина корпусу.

{LikeAndRead}

Archos 101 G9 проти Samsung Galaxy Tab 101

Переможець:  Samsung Galaxy Tab 10.1.

Екран.

Тепер давайте розглянемо екрани обох планшетів. Сенсорний екран планшета Archos 101 G9 має розмір 10.1 дюйма, який здатний відобразити 16 мільйонів кольорів і має дозвіл 1280х800 пікселів і володіє дуже непоганими кутами огляду, рівнем яскравості і передачею кольору. Однак, його глянсова поверхня, дуже добре відбиває світло, що є явним мінусом.

Екран планшета Samsung Galaxy Tab 10.1 має такі ж розміри, кількість кольорів і дозвіл. Він виконаний за технологією PLS і вважається кращим 10-дюймовим екраном в даний час за всіма параметрами - кутам огляду, передачі кольору, яскравості і чіткості зображення.

{LikeAndRead}

Тому можна з упевненістю стверджувати, що навряд чи компанії Archos вдасться перевершити Samsung за якістю екрану, тим більше, що корейська компанія є виробником матриць для екранів своїх планшетів.

Камери.

Ви напевно, вже знаєте, що поки жоден з планшетів з наявних у даний момент на ринку, не може похвалитися якісною фото і відеозйомкою. Але вони для цього і не призначені. Тому тут ми обмежимося просто технічними характеристиками.

Планшет Archos 101 G9  має тільки одну камеру, розташовану на передній панелі, яка дозволяє записувати відео у форматі 720p.

Samsung Galaxy Tab 10.1 обладнаний двома камерами, 3-мегапіксельною задньої (2048 x 1536) зі світлодіодним спалахом і 2-мегапіксельною передній (1600 х 1200). Він теж здатний записувати відео 720p, і його на відміну від планшета Archos, можна використовувати в якості фото або відео камери. Нагадаємо, що якість фото і відео далекі від ідеального, але бувають ситуації, коли наявність додаткової камери, навіть не дуже якісною, може виявитися досить до речі.

{LikeAndRead}

Переможець: Samsung Galaxy Tab 10.1.

Archos 101 G9 проти Samsung Galaxy Tab 101

Порти і адаптери.

Французький планшет обладнаний адаптерами WiFi, Bluetooth і GPS. З портів присутні micro USB (Host) і HDMI. Він має також повнорозмірний USB порт, до якого можна підключити фірмовий 3G USB модем. Крім того, є слот для карт пам'яті micro SD.

Samsung Galaxy Tab 10.1. також має адаптери WiFi, Bluetooth і GPS, USB порту на корпусі планшета немає, і USB підключення доступно через роз'єм док-станції за допомогою спеціального перехідника. Деякі моделі планшета обладнані слотом для карт пам'яті micro SD. Випускається також 3G версія планшета Samsung Galaxy Tab 10.1.

{LikeAndRead}

Переможець: Archos 101 G9

Процесор

Планшет Archos створений на базі двоядерного ARM процесора CORTEX A9 OMAP4 з тактовою частотою 1.5 GHz підтримує 3D OpenGL (ES 2.0).

Samsung Galaxy Tab 10.1, як і більшість сучасних Honeycomb планшетів, обладнаний двоядерним процесором NVIDIA Tegra2 T20, що має тактову частоту 1.0 ГГц.

Як заявляє компанія Archos, її процесор на 50% продуктивніше процесора NVIDIA. Чи так це, покаже час, тим більше що загальна продуктивність планшета залежить не тільки від процесора, чималу роль тут грає і правильна адаптація операційної системи під наявне апаратне забезпечення.

Archos 101 G9 проти Samsung Galaxy Tab 101

Зберігання

{LikeAndRead}

Що стосується, обсягів внутрішньої пам'яті, то тут слід відзначити планшетний комп'ютер французького виробника. Він має дві модифікації. Одна - із тепер вже стандартною для планшетних ПК флеш пам'яттю, об'ємом 16 гігабайт, а друга - з жорстким диском, об'ємом 250 гігабайт. Якщо вам потрібен планшет, на якому можна зберігати кілька сотень фільмів і величезна кількість музики і фото, планшету Archos 101 G9 з жорстким диском, конкурентів не буде.

Galaxy Tab 10.1 випускається в трьох варіантах: з 16, 32 і 64 гігабайтами внутрішньої флеш пам'яті.

Обидва планшета мають можливість розширення пам'яті за допомогою слота карт пам'яті Micro SD, але як ми вже відзначали, деякі моделі планшетів Samsung не мають цієї можливості.

{LikeAndRead}

Переможець: Archos 101 G9

Батарея

Час безперервної роботи без підзарядки батареї важливий фактор для мобільного пристрою, яким є планшетний комп'ютер. Samsung Galaxy Tab 10.1 має літій-іонну батарею, ємністю 6860 мАг, яка здатна забезпечити безперебійну роботу планшету протягом 10 годин при середньому навантаженні.  

Як заявляє компанія Archos, батарея його планшета здатна забезпечити 10 годинну роботу в інтернеті або 7 годин перегляду відео, або 36 годин прослуховування музики.

Переможець: Нічия

Програмне забезпечення.

Обидва планшета мають операційну систему Android 3.1 Honeycomb. Обидва мають стандартний набір додатків, таких як: G-Talk, G-Mail, Google Maps і Youtube, Twitter і Facebook, а також підтримку Adobe Flash. Крім того, планшет Galaxy Tab 10.1 має додаткове програмне забезпечення: Quickoffice, і фірмові програми Reader's Hub, для доступу до періодичних видань і електронним книгам, музичний магазин Music Hub і Social Hub, який полегшує доступ до соціальних мереж.

{LikeAndRead}

Переможець: Samsung Galaxy Tab 10.1.

Висновки.

Розглянувши всі «за» і «проти», можна сказати, що планшет  Samsung Galaxy Tab 10.1, є кращим варіантом - він більш компактний, легкий, має найкращий в даний час екран, обладнаний двома камерами і має більш багате програмне забезпечення.

У той же час, якщо ви обмежені в засобах, і вас не бентежить додатковий об'єм і вага, планшет Archos 101 G9 може виявитися для вас більш оптимальним вибором. Ціна планшета з 16 гігабайтами пам'яті буде становити 349 $ США, в той час як така ж модель планшета Samsung продається мінімум за 499 $ США. Крім того, планшет Archos має більше можливостей розширення, ніж корейська планшет, і це для когось може виявитися вирішальним фактором.

{LikeAndRead}

Огляд Asus Eee Pad Slider. Частина 2. Порівняння з Asus Eee Pad Transformer

Андроїд планшет Samsung Galaxy Tab 8.9 Перші враження (Відео)

Порівняльний огляд Asus Eee Pad Transformer і Toshiba Thrive

Порівняльний огляд Acer Iconia Tab A100 і HTC Flyer.

{/LikeAndRead}