Вибираємо планшет або знайомство з характеристиками цього пристрою для початківців


Більшість з наших читачів чудово орієнтуються в технічних характеристиках планшетів і знають що таке SoC, ОЗУ, NFC і інші, незрозумілі для далекого від техніки користувача, терміни.


Вибираємо планшет або знайомство з характеристиками цього пристрою для початківців


І якщо ви до цих пір насилу розумієте, що така кількість ядер процесора, навіщо планшету потрібна додаткова картка пам'яті або з соромом усвідомлюєте, що, не розумієте про що йде мова, коли подруга задає питання - А який, у твого розмір оперативки? - То сьогоднішній матеріал я присвячую вам, новачкам у цьому цікавому світі сучасних мобільних пристроїв.

Я постараюся простими словами пояснити ті незрозумілі новачкові поняття, з якими він стикається при виборі нового планшета або при спробі порівняти отримане в подарунок пристрій з пристроєм свого друга або тим планшетом, який він бачить на полиці сусіднього магазину

{LikeAndRead}

Екран

Почнемо з того, з чим ви стикаєтеся в першу чергу в описі планшета або коли планшет потрапляє до вас в руки. Це його екран або дисплей. Як ви, напевно, помітили, в описі планшетів присутні наступні параметри:

-          Розмір

-          Дозвіл

-          Тип матриці: AMOLED, IPS, і пр.

-          Кути огляду

-          Захисне покриття

Давайте зупинимося на кожному з них окремо.

Розмір. Екрани планшетів традиційно вимірюються по діагоналі, а сам розмір обчислюється в дюймах. Тут все просто і зрозуміло.

Планшет з великим екраном (9.7 - 10.1 дюйма і більше) підійде тим, хто збирається працювати з документами, читати книги, спілкуватися в інтернеті. Такі планшети - це скоріше домашні або офісні пристрої - носити постійно з собою їх незручно. А ось почитати на дивані книгу або подивитися фільм найприємніше на пристрої з великим екраном.

{LikeAndRead}

Більш компактні планшети, з екраном 7 - 8 дюймів по діагоналі, ідеально підійдуть тим, хто віддає перевагу (або кому доводиться) все це робити поза домом - у метро, купе поїзда, у відпустці або відрядженні. Семидюймовий планшет при бажанні можна вмістити в кишені брюк або невеликій дамській сумочці.

Дозвіл. Розміри екранів міряють в кількості точок або пікселів. Що таке точки або пікселі? Зображення на екрані планшета, подібно мозаїці будується з окремих елементів - пікселів, кожен з яких (грубо кажучи) може змінювати свій колір і яскравість. І от, чим більше цих точок на екрані планшета, тим чіткіше буде зображення. Спробуйте, наприклад, скласти букву А з чотирьох точок. У вас нічого не вийде. А от за допомогою восьми точок вже можна зобразити щось схоже на букву.

{LikeAndRead}

Отже, коли ви читаєте що екран планшета, наприклад, має дозвіл 1200 х 800 пікселів, це означає, що зображення на ньому складається з 800 рядків, у кожному з яких міститься 1200 пікселів.

В принципі, наведеного як приклад дозволу цілком достатньо, для того, щоб працювати з планшетом було комфортно, і текст на його екрані виглядав чітко. Само собою, чим більше розмір екрану, тим більше буде розмір окремого пікселя (при однаковому дозволі). Тому, щоб картинка виглядала чіткіше, дозвіл десятидюймового екрану має бути більше, ніж дозвіл семидюймового екрану.

Тип матриці. Тут вам зустрінуться такі незрозумілі терміни, як AMOLED, IPS, TN, MVA, PLS та інше, які описують ні що інше, як принцип роботи екрану планшета. Не будемо вдаватися в подробиці, і поки вам досить запам'ятати, що перші два типи - AMOLED і IPS на сьогодні володіють найкращими властивостями, такими, як яскравість, контрастність, перенесення кольорів, і кути огляду.

{LikeAndRead}

До речі, що таке кути огляду? Тут все просто. Якщо ви, тримаючи планшет перпендикулярно до обличчя, почнете його перекидати назад або повертати в бік, то помітите, що в певний момент зображення на ньому почне втрачати колір, яскравість і чіткість. Так от - кут огляду, це той кут, при повороті на який, зображення на екрані планшета не втрачає своєї якості.

Захисне покриття.

Для того, щоб екран планшета не дряпається від зіткнення з твердими предметами, наприклад з ключами в сумці і на ньому не залишалося відколів від ударів, на нього наносять захисне покриття. Найкращим на сьогоднішній день захисним покриттям є покриття Gorilla Glass від компанії Corning. Чи має ваш планшет таке покриття, ви можете дізнатися або в його описі, або на сайті Corning.

{LikeAndRead}

Процесор

Процесор є мозком планшета, який керує всією його роботою. І, подібно процесорам мобільних телефонів, процесор планшета - набагато більш складний пристрій, ніж, наприклад, процесор настільного комп'ютера. Навіть правильніше називати його НЕ процесором, а системою-на-чіпі (або SoC по-англійськи), яка містить в собі звичайний процесор, відеопроцесор, який відповідає за те, щоб «кіно крутилося» і гри «йшли без гальм», а також містить набір допоміжних речей, таких як, наприклад, забезпечення виведення зображення на телевізор.

Більшість сучасних процесорів багатоядерні. Що це означає? Грубо кажучи, кожне ядро - це окремий процесор, який бере на себе частину загальної роботи. Тому, зазвичай, двоядерний процесор працює швидше одноядерного, а чотирьохядерний - швидше двоядерного.

{LikeAndRead}

Наступний параметр - це тактова або робоча частота процесора. Сьогодні вона обчислюється у гігагерцах (скорочено - ГГц). Не будемо вдаватися в фізику - достатньо лише пам'ятати, що чим більше робоча частота, тим швидше працює процесор. А від його швидкості залежить і швидкість роботи самого планшета.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять або ОЗУ (від: оперативний запам'ятовуючий пристрій) - це, образно кажучи, те місце, де знаходяться програми після їх запуску, і де вони зберігають свої тимчасові дані. Розмір або обсяг оперативної пам'яті обчислюється в мегабайтах або гігабайтах. Нинішні планшети мають об'єм пам'яті від одного до двох гігабайт. Рідко, але ще можна зустріти планшет з 512 мегабайтами або половиною гігабайти пам'яті.

{LikeAndRead}

Практично, сьогодні для нормальної роботи, звичайному планшету цілком достатньо одного гігабайта (1 ГБ) пам'яті, і більший її обсяг ніяк не позначиться на поліпшенні його роботи.

Винятки становлять планшети з операційною системою Windows, яка, традиційно, відчуває себе тим краще, чим більше оперативної пам'яті знаходиться в її розпорядженні.

Також, додаткова пам'ять може знадобитися таким планшетів, які виробник оснастив безліччю додаткових функцій. Приклад - планшети Samsung, сімейства Galaxy Note, що мають цифрове перо і набір додатків, що забезпечують роботу з ним.

Вбудована пам'ять

Вбудована, або флеш-пам'ять - це те місце, де зберігаються встановлені на планшет додатки, документи, музика, книги, фільми та інші речі, заради яких ми власне і купували свій планшет. І чим більше вбудованої пам'яті у планшета, тим, звичайно ж, краще.

{LikeAndRead}

Однак тут є один нюанс. Якщо у планшета є слот (місце) для установки карти пам'яті, то зазвичай немає сенсу переплачувати за модель планшета з великим об'ємом вбудованої пам'яті, так, як, наприклад, карта пам'яті об'ємом в 8 гігабайт коштує в кілька разів дешевше, ніж різниця в ціні 8 і 16-гігабайтної версії одного і того ж планшета.

Але й тут є винятки - планшети Google сімейства Nexus та планшети Apple iPad, виробники яких принципово не дають своїм користувачам можливість використання карт пам'яті для збільшення обсягу внутрішньої пам'яті своїх пристроїв.

Отже, з основними параметрами ми розібралися, переходимо до додаткових.

{LikeAndRead}

Адаптери і порти

Адаптери і порти - це, за допомогою чого планшет спілкується із зовнішнім світом, за допомогою чого його можна підключити до мережі Інтернет та інших пристроїв.

Wi-Fi адаптер - це адаптер для підключення до бездротових мереж і отримання доступу до Інтернету в громадських місцях (кафе, готелі, аеропорти) і будинку. Цим адаптером оснащені абсолютно всі сучасні планшети.

Bluetooth адаптер, відомий нам по мобільних телефонах. Це теж бездротової адаптер, за допомогою якого можна обмінюватися фотографіями та іншою інформацією, підключати зовнішні пристрої, такі як Bluetooth клавіатури, миші, навушники, стереогарнітури або навіть такі специфічні речі, як діагностичні адаптери, за допомогою яких ви можете перевірити стан свого автомобіля.

{LikeAndRead}

GPS приймач призначений для того, щоб за допомогою сигналів від спеціальних супутників, планшет міг визначити свої координати, а також за допомогою відповідних програм міг будувати маршрути і допомагати вам по них переміщатися, відображаючи ваше місце розташування на карті місцевості.

3G або LTE модем. Що робити, якщо ви перебуваєте в дорозі або у вас немає можливості підключитися до інтернет через Wi-Fi? На допомогу прийде мобільний інтернет, що надають оператори стільникового зв'язку, і до якого можна підключитися за наявності в планшеті відповідного модему. Чим відрізняється 3G від LTE? Це тип мережі, і LTE мережі, як більш сучасні дозволяють зраджувати дані з більшою швидкістю, ніж мережі 3G.

{LikeAndRead}

NFC адаптер. Цей адаптер в чому схожий на Bluetooth. Основна принципова відмінність - він працює на відстані в кілька сантиметрів. Навіщо це потрібно? Якщо сигнал Bluetooth можуть приймати всі пристрої в радіусі до десяти метрів, то за допомогою NFC адаптера ви можете, наприклад, поділитися посиланням на відео, яке дивіться на Youtub з конкретною людиною, просто доторкнувшись до його планшету або телефону своїм планшетом або телефоном. Ще, технологія NFC дозволяє оплачувати проїзд у транспорті або покупки в магазині, а також використовувати телефон або планшет в якості пропуску.

HDMI вихід. За допомогою цього порту ви можете підключати до планшета телевізор або зовнішній монітор, на якому можна буде переглядати відео або на який можна виводити зображення запущеної на планшеті гри.

{LikeAndRead}

Слот для карти пам'яті. Як вже згадувалося, за допомогою цього слоту ви можете розширити внутрішню пам'ять (флеш-пам'ять) планшета, на якій зберігаються фотографії, відео, документи і встановлені на планшет програми та ігри.

Ethernet порт. Подібний роз'єм можна зустріти в деяких китайських Android планшетах і в багатьох планшетах з операційною системою Windows. Призначений він для підключення до комп'ютерних мереж та Інтернет за допомогою спеціального кабелю.

USB порт. Про нього, напевно, знають усі. Але якщо ви не знайомі і з USB портом, то нагадаю, що за допомогою нього можна підключати до планшета жорсткі диски, флеш-накопичувачі (або флешки), зовнішню клавіатуру, мишу, 3G модеми та інші пристрої. Зазвичай, в планшетах встановлюють micro-USB роз'єм, і щоб підключати до нього перераховані вище пристрої, вам буде потрібно перехідник з micro-USB на «звичайний», повнорозмірний USB порт.

{LikeAndRead}

Іноді, micro-USB роз'єм може виступати і в якості порту для підключення зарядного пристрою. Це дуже зручно, тому що в цьому випадку для підзарядки батареї планшета можна використовувати мережеві адаптери від інших пристроїв, наприклад, телефонів, а також заряджати батарею, підключивши планшет до персонального комп'ютера. 

Камери

Багато планшети оснащують двома камерами. Камера на передній панелі зазвичай використовується як веб-камера для спілкування в мережі, а камера на задній панелі - для фото та відеозйомки. Якість камери зазвичай оцінюють у мегапіселях (мільйонах пікселів). Про пікселях ви вже читали, коли знайомилися з екраном планшета. Зображення на фотографії або окремому кадрі відео складається теж з пікселів. І ви вже зрозуміли, що чим цих пікселів більше, тим якісніше буде зображення.

{LikeAndRead}

Проте варто врахувати, що, наприклад, восьмимегапіксельна камера планшета буде знімати гірше, ніж восьмимегапіксельна камера фотоапарата. Чому? Тут вся справа в об'єктиві і розмірі матриці камери, на якій ці пікселі розташовані. Маленький об'єктив камери планшета гірше справляється зі своїм завданням, ніж великий об'єктив фотоапарата, а маленька матриця отримує менше світла, і в силу своєї конструкції видає більш гучне (пам'ятаєте ту різнокольорову «пил», яка видно не деяких фото) зображення.

Операційна система

В даний час на ринку присутні чотири типи планшетів. Це планшети, що працюють під управлінням операційної системи Android, планшети фірми Apple з операційною системою iOS, і планшети з двома версіями операційної системи Windows: «звичайної» Windows (8) і Windows RT.

{LikeAndRead}

Android планшети найкраще підійдуть тим, хто хоче отримати повну «свободу творчості». Ця операційна система дозволяє змінювати її зовнішній вигляд і додавати нові функції, відсутні в заводській (кастомної) версії.

Планшети з операційною системою iOS сподобаються тим, кому потрібний просто зручний в роботі гаджет. Ви не зможете експериментувати із зовнішнім виглядом і функціональністю його операційної системи, зате планшети Apple можуть похвалитися величезною кількістю додатків і ігор, створених саме для цього типу пристроїв, чого поки що бракує Android планшетів (але це тимчасова перевага, яке незабаром зникне).

{LikeAndRead}

Windows планшети краще всього використовувати в професійних цілях - ці пристрої найкраще справляються з такими завданнями, як робота з документами, електронними таблицями, презентаціями та іншими професійними завданнями.

Коштувати, однак, врахувати, що планшети з звичайною версією Windows в силу своєї конструкції мають менший час роботи без підзарядки батареї, ніж Android планшети та планшети Apple, а планшети з ОС (операційною системою) Windows RT не можуть працювати з програмами та іграми, створеними для інших версій Windows. В даний час, вибір додатків для Windows RT планшетів дуже обмежений і це слід враховувати при їх купівлі.

{LikeAndRead}

Конструкція (матеріал корпусу, вологозахист та інше).

До цих пір мова йшла про начинку планшетів. Тепер давайте зупинимося на його оболонці або корпусі пристрою. Корпус планшета може бути виконаний з металу або з пластика. У першому випадку, ви отримаєте більш надійне і захищене від ударів пристрій. Пластиковий корпус, зазвичай приємніше на дотик, але це питання особистих переваг.

Крім того, деякі планшети мають корпус, який захищає пристрій від зовнішніх несприятливих чинників, таких як волога і пил. Водонепроникним корпусом можуть похвалитися, наприклад, планшети Sony Xperia Tablet S та планшети Fujitsu Arrows Tab.

{LikeAndRead}

Ось і всі основні параметри, про які потрібно знати, вибираючи планшет. Як ви, напевно помітили, майже скрізь працює один принцип - чим більше, тим краще. Чим більше мегапікселів, тим краще екран і камера планшета, більше ядер і вище частота процесора - більше швидкість роботи. Більше пам'яті, більше портів і адаптерів - більше зручності в роботі. Винятки становлять лише розмір екрану і вага планшета. Розмір екрану ви обираєте на свій смак, а чим менше вага планшета - тим зручніше він в обігу і транспортуванні.

{/LikeAndRead}